مانند گوگل، اما بدون تبلیغات

موتور جستجوی جدید در یک نگاه:

Neeva: موتور جستجوی جدید در یک نگاه

Neeva: طرح برتر در دست ساخت است

پس از ایالات متحده، موتور جستجوی بدون آگهی Neeva اکنون در اروپا نیز راه اندازی شده است. توسط دو مدیر سابق گوگل تاسیس شد. علاوه بر تبلیغات، باید از ردیابی کاربران نیز خودداری شود. یک نسخه پولی با ویژگی های بیشتر بعداً ظاهر می شود.

گوگل

به جای گوگل: Neeva در اروپا شروع می شود

موتور جستجوی Neeva اکنون در آلمان، فرانسه و بریتانیای کبیر با نسخه بومی سازی شده نیز موجود است. خودش را همینطور می بیند جایگزین گوگل و سایر موتورهای جستجوی تاسیس شده هیچ تبلیغاتی در نتایج جستجو وجود ندارد و به گفته شرکت، هیچ ردیابی کاربر وجود ندارد.

این موتور جستجو از سال 2021 در ایالات متحده در دسترس است. این شرکت توسط دو مدیر سابق و ارشد گوگل. Sridhar Ramaswam تا سال 2017 مسئولیت تجارت تبلیغاتی میلیارد دلاری این گروه را بر عهده داشت، در حالی که Vivek Raghunathan معاون رئیس YouTube و مسئول کسب درآمد در آنجا بود.

Neeva را می توان به صورت رایگان مورد استفاده قرار داد و علاوه بر جستجوی متنی، گزینه جستجوی صریح برای تصاویر، فیلم ها، اخبار و مکان ها را نیز ارائه می دهد. مانند گوگل، نتایج با اطلاعات در حاشیه گسترش می یابد. هدف ارائه “نتایج صادقانه” است.که منافع تبلیغ کنندگان را تامین نمی کند. “سیل تبلیغات، هرزنامه سئو و اطلاعات نامربوط” انتظار نمی رود (منبع: Neeva).

کاربران این امکان را دارند که از برنامه هایی مانند Dropbox، Slack، Figma و دیگران را به Neeva متصل کنید تا جستجوها را به اسناد شخصی گسترش دهید.

در ایالات متحده، Neeva قبلاً اشتراکی را ارائه می دهد که 4.95 دلار در ماه هزینه و ارائه می دهد، در میان چیزهای دیگر، مدیر رمز عبور و دسترسی به VPN. این اشتراک نیز در تاریخ بعدی در اروپا ارائه خواهد شد، هنوز قیمت خاصی ذکر نشده است.منبع