مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ توضیح، مخفف و اصل کلمه

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

در اینجا می توانید برخی را پیدا کنید نمونه هایی از نحوه استفاده از مخفف “VAT”. می توانید استفاده کنید:

  • در فاکتور: کل مبلغ با احتساب مالیات بر ارزش افزوده = 119.00 یورو
  • در توضیحات محصول: محصول جدید ما فقط 49.99 یورو به اضافه مالیات بر ارزش افزوده قیمت دارد.
  • روی رسید: مجموع: 20.00 یورو، که مالیات بر ارزش افزوده: 3.80 یورو
  • در نامه تجاری: ما دریافت پرداخت 500 یورویی شما با احتساب مالیات بر ارزش افزوده را تایید می کنیم.
  • در یک وب سایت: همه قیمت ها شامل مالیات بر ارزش افزوده و بدون هزینه حمل و نقل است.

مالیات بر ارزش افزوده چگونه کار می کند؟

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

مخفف “MwSt” مخفف “Value Added Tax” است و اغلب برای توصیف مالیات استفاده می شود. مالیات بر اسنادی مانند فاکتورها یا رسیدها علامت گذاری کردن استفاده از علامت اختصاری ارتباط بین شرکت ها و مقامات و همچنین بین شرکت ها و مشتریان را تسهیل می کند. همچنین باعث صرفه جویی در فضا در اسناد و افزایش خوانایی می شود. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که نام اختصاری نباید در همه زمینه ها به خصوص در اسناد رسمی مانند اظهارنامه مالیاتی یا قراردادها استفاده شود. در چنین مواردی، برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم یا تفسیر نادرست، توصیه می شود از عبارت “مالیات بر ارزش افزوده” به طور کامل استفاده شود.

مالیات بر ارزش افزوده در هر مرحله از فرآیند فروش، از تولید محصول تا فروش آن به مشتری نهایی، محاسبه می شود. هر فروشنده یا ارائه دهنده خدمات کسی که کالا یا خدماتی را در آلمان می فروشد باید مالیات بر ارزش افزوده را به اداره مالیات بپردازد. با این حال، شرکت ها می توانند مالیات بر ارزش افزوده ای را که پرداخت کرده اند به عنوان مالیات ورودی توسط اداره مالیات بازپرداخت کنند. ما به شما نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده را در اکسل نشان خواهیم داد.

چه کسی باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند؟

مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ چه کسی باید به آنها پرداخت کند و این اصطلاح چگونه استفاده می شود؟ با ما هر آنچه را که باید در مورد مالیات بر ارزش افزوده بدانید را خواهید آموخت.

با یا بدون مالیات بر ارزش افزوده، صرفه جویی در پول همیشه آسان نیست. در این ویدیو چند نکته برای شما داریم.

مخفف عبارت “VAT”

مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود در نهایت توسط مشتری نهایی پرداخت می شود زیرا در قیمت نهایی گنجانده شده است. با این حال، در برخی موارد، شرکت‌ها باید مالیات بر ارزش افزوده را مستقیماً به اداره مالیات بپردازند، برای مثال اگر کالاها را از خارج وارد می‌کنند یا در داخل اتحادیه اروپا خدمات ارائه می‌دهند. شرکت هایی که کمتر از حد گردش معین هستند از تعهد پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

مخفف VAT است «مالیات بر ارزش افزوده» و به معنای مالیات بر فروش کالا و خدمات است. معمولاً توسط فروشنده به قیمت نهایی اضافه می شود و توسط خریدار پرداخت می شود. در حال حاضر، مالیات بر ارزش افزوده در آلمان 19 درصد است، اما برای برخی محصولات و خدمات، نرخ مالیات 7 درصد و حتی 0 درصد کاهش یافته است.