پول دیگر چندان شل نیست: تورم و قیمت انرژی مردم را مجبور به پس انداز می کند. مارکوس هاس، رئیس o2 می‌گوید، آلمانی‌ها در ارتباط با ارتباطات سیار نیز باید عمیق‌تر در جیب خود فرو روند. شماره 3 در میان اپراتورهای تلفن همراه آلمان در حال برنامه ریزی خاموشی است.

اخیراً تورم اندکی 0.4 درصد کاهش یافته است. با این حال، نمی توان از تغییر روند صحبت کرد، زیرا نرخ تورم در ماه نوامبر همچنان 10 درصد بود و بنابراین دو رقمی بود – به ویژه که بسیاری از شهروندان در حال حاضر افزایش قیمت را از تامین کنندگان برق و گاز خود در صندوق پستی دریافت می کنند. این شما را تحت فشار قرار می دهد تا پس انداز کنید. با این حال، آلمانی ها نمی توانند از ارائه دهندگان تلفن همراه انتظار پشتیبانی داشته باشند.

رئیس o2 انتظار قیمت های بالاتری دارد

مارکوس هاس، رئیس آلمانی شرکت مادر o2 Telefónica، به کاهش قیمت تلفن همراه اعتقادی ندارد. این مرد 50 ساله روز یکشنبه در گفت و گو با جهان گفت: “عملکرد بیشتری وجود خواهد داشت و قیمت ها به سمت صعودی خواهند رفت.” به هر حال، مشتریان در مقابل دریافت می کنند کارآمدتر. اما من افزایش قیمت ثابتی را بدون عملکرد بیشتر در ارتباطات سیار نمی بینم.

بسیاری می ترسند که شبکه های برق در زمستان ناپایدار شوند. هاس قطعی برق بزرگ را فرض نمی کند، اما خود را برای شرایط اضطراری آماده می بیند (منبع: o2). برای مثال در مورد اپراتورهای تلفن همراه اینگونه است واحدهای دیزلی که می توانند وارد عمل شوند. علاوه بر این، شبکه o2 بسیار غیرمتمرکز است. علاوه بر این، مردم به فکر خاموش کردن برخی از باندهای فرکانسی در شب برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. رئیس Telefónica/o2 قول می دهد که این نباید هیچ گونه تأثیر منفی داشته باشد.

زمان برای یک تغییر؟

o2 در آخرین مکان قرار می گیرد – و همچنان جشن می گیرد

در دو آزمایش شبکه مستقل، o2 اخیراً جایگاه آخر را به خود اختصاص داده است. با این وجود، مردم مونیخ شبکه خود را جشن می گیرند، زیرا آنها توانسته اند در مقایسه با سال گذشته به درستی عقب بیفتند. طبق گفته خودش، این “بهترین شبکه o2 تمام دوران” است.