قوانین جدید اتحادیه اروپا: ممنوعیت فروش تلویزیون های OLED قریب الوقوع است

شما می توانید همه چیز را در مورد برچسب جدید بهره وری انرژی در این ویدیو بیابید:

ممنوعیت فروش OLED: SDR به عنوان یک راه گریز

ممنوعیت فروش قریب الوقوع نیز می تواند یک اثر سیگنال فراتر از اتحادیه اروپا داشتن. تعداد بسیار کمی از تولیدکنندگان استطاعت تولید مدل های خود را در یک نوع دیگر اتحادیه اروپا که برق کمتری مصرف می کند، دارند.

از مارس 2023، قوانین سختگیرانه تری در مورد مصرف برق تلویزیون ها در اتحادیه اروپا اعمال می شود. تلویزیون های OLED و تلویزیون های 8K به طور خاص ممکن است در معرض خطر انقراض قرار گیرند، اگر مصرف انرژی آنها بر اساس مفهوم اتحادیه اروپا بسیار زیاد باشد. با این حال، تولید کنندگان هنوز هم یک راه گریز دارند.

قوانین اتحادیه اروپا: تلویزیون های OLED و 8K قبل از پایان

حد بالایی برای مقادیر حداکثر مصرف ارائه شده توسط اتحادیه اروپا به نمایش محتوا در محدوده دینامیکی استاندارد (SDR) اشاره دارد، یعنی نه به محدوده دینامیکی بالا (HDR). در آینده، سازندگان تلویزیون می توانند دستگاه های خود را به گونه ای طراحی کنند که مصرف برق در حالت SDR درست زیر حد بالایی است. علاوه بر این، “کنترل خودکار روشنایی” را می توان در تنظیمات کارخانه فعال کرد تا مصرف برق را کاهش دهد.منبع

قوانین جدید صرف نظر از فناوری نمایشگر استفاده شده اعمال می شود. از آنجایی که تلویزیون‌های OLED معمولاً قدرتمندتر هستند زیرا میلیون‌ها پیکسل OLED به تنهایی روشن می‌شوند، ممنوعیت فروش می‌تواند در اینجا به یک مشکل واقعی تبدیل شود. درست است حتی با تلویزیون هایی با وضوح بالاکه با توجه به سایزشان نسبت به تلویزیون های Full HD یا HD انرژی بیشتری مصرف می کنند. از این گذشته، اتحادیه اروپا به تولیدکنندگان تلویزیون های دارای LED های ارگانیک و خودنور، پاداش کوچکی را به عنوان ضریب تصحیح می دهد (منبع: فیلم های 4K).

مارکو کراتزنبرگ

نکته خواندن

از اول مارس 2023، دستورالعمل جدید طراحی محیط زیست در اتحادیه اروپا اجرایی می شود. تلویزیون هایی که نمی توانند حد بالایی مصرف برق را رعایت کنند، پس از این تاریخ دیگر قابل فروش نیست. این می تواند تنگ باشد، به خصوص با تلویزیون های هوشمند بزرگتر که وضوح بالایی ارائه می دهند. طبق این دستورالعمل، تقریباً تمام تلویزیون‌های با قطر صفحه نمایش 49 اینچ و بیشتر دارای بدترین کلاس G راندمان انرژی هستند.