توییتر در حال حاضر حدود نیمی از نیروی کار خود را اخراج کرده است و اکنون متا مادر فیس بوک احتمالاً آن را دنبال خواهد کرد. بر اساس گزارش ها، هزاران کارمند باید این هفته گروه را ترک کنند. گفته می شود که هزینه های انفجاری برای متاورس دلیل آن است.

فیس بوک

متا: گروه فیس بوک قبل از اخراج دسته جمعی

در توییتر، حدود نیمی از کارمندان پس از تصاحب ایلان ماسک مجبور به استعفا شدند. اکنون دومین شرکت بزرگ رسانه های اجتماعی با متا به عنوان اپراتور فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ دنبال می شود. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کارمندان قرار است در این هفته اخراج شوند. منابع از “هزاران کارمند” صحبت می کنند. در حال حاضر حدود 87000 نفر در متا مشغول به کار هستند.

اگر به اخراج های دسته جمعی شایعه شده برسد، در این صورت است اولین در تاریخ 18 ساله این شرکت عمل کنید متا تنها در سال جاری بیش از 15000 نفر را استخدام کرد، پس از اضافه شدن بیش از 27000 کارمند در مجموع در سال های 2020 و 2021.

گفته می شود هزینه های سرسام آور توسعه متاورس دلیلی است که متا به دنبال اخراج کارمندان است (منبع: Engadget). متا قرار است از ابتدای سال 2021 در اینجا باشد حدود 15 میلیارد دلار استفاده کرده است داشتن. با این حال، تا کنون متاورس به خوبی از انتظارات خود فاصله داشته است. به جای نیم میلیون کاربر برنامه ریزی شده، کمتر از 200000 نفر در حال حاضر در دنیای گران قیمت واقعیت مجازی فیس بوک مشغول هستند. همچنین در سال آینده ضرر مالی قابل توجهی پیش بینی می شود.

آیا آینده متعلق به متاورس است؟

کارکنان متا: علاقه ای به متاورس ندارم

در اوایل اکتبر، متا یادداشت های داخلی منتشر شد و پس از آن حتی کارمندان خود شما علاقه ای ندارندبرای گذراندن وقت خود در فراجهان Horizon Worlds. ظاهراً علاقه به دنیای مجازی به قدری کم است که مدیریت مجبور شده است از کارمندان بخواهد حداقل هفته ای یک بار از Metaverse داخلی بازدید کنند.