تغییرات بزرگی در فیسبوک در راه است. این شبکه اجتماعی پروفایل های اصلاح شده ای را اعلام کرده است که از اول دسامبر منتشر می شود. پس از آن کاربران فیس بوک باید بدون برخی از اطلاعات مهم کار کنند.

فیس بوک

علی‌رغم اخراج‌های گسترده در شرکت مادر متا: فیس‌بوک به خوبی کار می‌کند – حداقل در آلمان. در این کشور، فیس بوک هنوز هم با اختلاف رتبه اول در بین شبکه های اجتماعی است. بسیاری از کاربران آلمانی فیس بوک به زودی باید خود را برای تغییر قابل توجهی در اطلاعات پروفایل خود آماده کنند.

فیس بوک در حال حذف فیلدهای پروفایل برای مذهب، دیدگاه های سیاسی و موارد دیگر است

به خاطر اینکه از اول دسامبر، فیس بوک تعدادی از فیلدهای پروفایل را حذف می کند (منبع: Techcrunch). این شامل مذهب، دیدگاه های سیاسی و آدرس. فیلد «علاقه‌مند به»، که در آن مجردها می‌توانند نشان دهند که به کدام جنسیت علاقه دارند، نیز قربانی کاهش هزینه‌ها می‌شود. فیس بوک این گام را با ناوبری بهتر از طریق شبکه اجتماعی توجیه می کند. به گفته سخنگوی این شرکت، هدف از این نوآوری «آسان‌تر کردن استفاده از فیس‌بوک» است.

هر کسی که می ترسد اطلاعات مربوط به مذهب و/یا دیدگاه های سیاسی دیگر در فیس بوک مورد نظر نباشد، می تواند خیالش راحت باشد. گفته می شود که همچنان باید اجازه اشتراک گذاری در شبکه اجتماعی را داشته باشند. فقط در خود پروفایل های فیس بوک نیست.

چگونه حساب فیسبوک خود را ایمن کنیم:

بلندگوهای پورتال و ساعت هوشمند فیس بوک به خاک سپرده شد

برنامه های پرهزینه متاورس مارک زاکربرگ، بنیانگذار شرکت، تأثیر مستقیمی بر فیس بوک نیز دارد. شبکه اجتماعی باید ذخیره کند و بنا به گزارش ها می خواهد پروژه های حذف شده از بخش سخت افزار داشتن. این شامل نسل جدیدی از بلندگوهای پورتال است و گفته می شود ساعت هوشمند فیس بوک که مدت ها شایعه شده بود کنار گذاشته شده است.

گفته می شود متا از سال 2021 در مجموع 15 میلیارد دلار برای توسعه Metaverse سرمایه گذاری کرده است – با موفقیت قابل مدیریت.