فناوری فضایی ناسا این امکان را فراهم می کند

به عبارت ساده تر، این یک روش بسیار موثر برای خنک کردن سیستم های (الکتریکی) با استفاده از مایع خنک کننده است که از تراکم نیز استفاده می کند. تیمی از دانشگاه پردو در حال توسعه سیستم خنک‌کننده هستند تا سیستم‌های حساس به دما حتی در فضا نیز به‌طور دقیق کنترل شوند. اما برنامه همچنین می تواند برای کابل های شارژ خودروهای الکترونیکی اعمال شود.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و یک جایزه زیست محیطی دریافت کنید

اگر در راه مجبور به توقف شارژ با خودروی الکترونیکی خود هستید، باید زمان زیادی داشته باشید. حتی سریعترین شارژرها در بین خودروهای الکتریکی نیز تبلیغ می کنند تا 18 دقیقه برای شارژ باتری از 10 تا 80 درصد – البته در شرایط ایده آل و در ایستگاه های شارژ سریع. تقریباً پنج دقیقه ای که رانندگان معمولاً در پمپ بنزین می گذرانند، از جمله پرداخت، همان چیزی است که برخی از مردم آرزو می کنند می توانند در سریع ترین زمان ممکن برگردند.

فناوری ناسا: خودروهای الکترونیکی را در کمتر از 5 دقیقه شارژ کنید

به گفته ناسا، در اولین آزمایش‌ها خنک‌سازی بسیار مؤثرتری نسبت به روش‌های معمولی به دست آمد. این به شما قدرت شارژ می دهد 4.6 برابر قدرت فعلی به دست آمده در ایستگاه های شارژکه در حال حاضر در بازار هستند. حداکثر در حال حاضر حدود 520 آمپر است. طبق گفته تیم ناسا، آن توانسته است تا 2400 آمپر را اعمال کند. با چنین باری بدون خنک کننده مناسب، آتش سوزی کابل همچنان جزئی ترین نتیجه خواهد بود.

شارژ خودرو الکترونیکی زمان بر است. اگر به موتور احتراقی عادت دارید، زمان در ایستگاه شارژ می تواند بسیار طولانی باشد. اگر قرار است خودروهای برقی برای همیشه جذابیت بیشتری داشته باشند، باید راه حلی برای این مشکل پیدا شود. ناسا نیز چنین فکر می کند – و بلافاصله رویکرد خود را به فناوری فضایی ارائه می دهد.

خودروهای الکترونیکی در مقایسه زمانی بین پمپ بنزین و جایگاه شارژ برنده نمی شوند، اما در مورد هزینه ها چطور؟

ناسا اعلامیه قوی می کند

آژانس فضایی ایالات متحده ناسا نیز بر این عقیده است که اگر خودروهای الکترونیکی جایگزین موتورهای احتراقی در سراسر جهان شوند، این نقص باید برطرف شود. گفته می شود که یک تیم تحقیقاتی ناسا موفق به انجام این کار شده است، البته بیشتر اتفاقی. از آنجا که این اختراع، به نام “آزمایش جوش و تراکم جریان (FBCE)” – که تقریباً به معنای آزمایش جوش و تراکم جریان است – در واقع برای استفاده در فضا در نظر گرفته شده است.

بر اساس محاسبات ناسا، 1400 آمپر کافی است یک ماشین الکتریکی مدرن را به طور کامل در کمتر از پنج دقیقه شارژ کنید. برای آزمایش‌ها، محققان از کابل‌های شارژ خنک‌شده با فناوری خود استفاده کردند، بنابراین امکان‌سنجی فنی داده شده است. این که آیا نسخه آماده بازار از سیستم خنک کننده ناسا برای خودروهای الکترونیکی وارد زمین خواهد شد یا نه، باید دید.منبع