سازندگان گوشی های هوشمند همیشه به دنبال راه های جدیدی برای کاهش مصرف انرژی و در نتیجه افزایش عمر باتری دستگاه های خود هستند. سامسونگ در حال توسعه نمایشگر جدیدی است که باید این کار را انجام دهد. سایر تولیدکنندگان نیز می توانند از این مزیت بهره مند شوند.

سامسونگ الکترونیکس

صفحه نمایش با نرخ نوسازی متغیر سامسونگ

ما چندین سال است که در مورد نمایشگرهای OLED با نرخ نوسازی متغیر می‌دانیم. در گذشته، نرخ تازه‌سازی را می‌توان به راحتی از 120 به 60 هرتز کاهش داد. در این بین، بسیاری از مراحل میانی امکان پذیر است و حتی تا 1 هرتز مانند Galaxy S22 Ultra (تست) کاهش می یابد. بنابراین اگر محتوای تقریبا ثابتی مانند تصاویر مشاهده می‌شود، دیگر لازم نیست نمایشگر با فرکانس ۱۲۰ هرتز کار کند و انرژی زیادی مصرف کند. سامسونگ اکنون می خواهد یک قدم فراتر برود و نرخ نوسازی متغیر را به قسمت هایی از صفحه نمایش گوشی هوشمند گسترش دهید (منبع: گلکسی کلاب).

بر اساس پتنتی که اکنون منتشر شده است، نمایشگر می تواند به صورت جداگانه تصمیم بگیرد که از کدام نرخ تازه سازی استفاده شود، بسته به منطقه. برنامه هایی مانند YouTube می توانند از این مزیت بهره مند شوند. در جایی که ویدیو تا 120 فریم در ثانیه اجرا می شود، صفحه نمایش سامسونگ نیز 120 هرتز را نشان می دهد. به عنوان مثال، جایی که عنوان و نظرات هستند، صفحه نمایش می تواند با فرکانس 30 هرتز یا کمتر کار کند. در هر صورت کل صفحه نمایش مجبور نیست در 120 هرتز کار کند و بنابراین می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

البته کاربردهای زیادی برای چنین نمایشگری وجود دارد. کل محتوای یک گوشی هوشمند به ندرت باید با فرکانس 120 هرتز کار کند. اگر تعداد کمتری در آنجا مورد نیاز باشد، می تواند انرژی زیادی را در زندگی روزمره ذخیره کند. در پتنت سامسونگ مراحل 30، 60 و 120 هرتز ذکر شده است. در آینده، سطوح می تواند حتی ظریف تر باشد. این اولین نسل از چنین نمایشگری خواهد بود.

Samsung Galaxy S22 Ultra دارای مدرن ترین صفحه نمایش با نرخ نوسازی متغیر است:

صفحه نمایش جدید برای سامسونگ گلکسی S23؟

کاملاً قابل تصور است که این صفحه نمایش جدید سامسونگ قبلاً در گلکسی اس 23 استفاده شود، اگرچه به احتمال زیاد ما انتظار گلکسی اس 24 را داریم. تا کنون فقط یک حق ثبت اختراع بوده است و هرگز کاملاً مشخص نیست که آیا ایده ها واقعاً اجرا می شوند یا خیر. اما در اینجا کاملاً قابل تصور است و سامسونگ دوباره یک نقطه فروش منحصر به فرد مفید خواهد داشت. در عین حال، سامسونگ همچنین یک سازنده قرارداد نمایشگر است و می تواند آن را به تولیدکنندگان دیگر نیز عرضه کند.