فقط چند روز تا پایان MMS باقی مانده است

اما چه اتفاقی برای MMS می افتد که از شبکه Telekom یا o2 به مشتریان Vodafone می رسد؟ به گفته تلتریف، کاربران سپس پیامکی از شبکه Telekom یا o2 دریافت می کنند که در آن رمز یکبار مصرف برای آنها ارسال می شود. با شماره تلفن همراه گیرنده و رمز یکبار مصرف می توانید مشاهده پیام به صورت آنلاین یا دانلود کنید اما این انحراف نباید زیاد طول بکشد. زیرا پایان آن برای Telekom و o2 نیز در پیش است.

در مقایسه با پیامک، MMS همیشه وجودی مبهم داشته است. تانیا ریشتر، مدیر فنی Vodafone توضیح می دهد که این فناوری قدیمی است و منفعت مشتری حداقل است. حداقل از زمانی که اینترنت موبایل به استاندارد مطلق تلفن های همراه و تلفن های هوشمند تبدیل شده است، MMS (به اختصار “خدمات پیام رسانی چند رسانه ای”) در مقایسه با پیام رسان هایی مانند WhatsApp و شرکت قطعا باخت.

آیا می دانستی شما نباید این 5 اشتباه را در گوشی هوشمند خود مرتکب شوید:

MMS منقرض نشده است: Telekom و o2 همچنان ادامه دارند – در حال حاضر

در دو شبکه تلفن همراه دیگر آلمان، MMS به طور همزمان قطع نمی شود. با این حال، هنگامی که از Telekom پرسیده شد، به Teltarif تأیید کرد که گروه مستقر در بن MMS را تا 31 دسامبر 2023 ارائه خواهد کرد. پیش از این، نزدیک شدن به پایان سال 2022 قبلاً در نظر گرفته شده بود، اما پس از آن تمدید شد.

Vodafone در ژانویه 2023 به پشتیبانی از MMS پایان می دهد. این توسط اپراتور شبکه و ارائه دهنده تلفن همراه از دوسلدورف به عنوان بخشی از سی امین سالگرد اس ام اس فناوری خواهر (منبع: Vodafone) اعلام شد. اکنون تاریخ دقیق تعیین شده است. هر کسی که می‌خواهد دوباره در جریان نوستالژیک فناوری قرار بگیرد تا 17 ژانویه 2023 فرصت دارد. از آن به بعد دیگر MMS در شبکه Vodafone وجود نخواهد داشت.

با این حال، o2 هیچ برنامه فعلی برای پایان MMS ندارد. با این حال، بعید است که فناوری ارتباطات منسوخ در آنجا برخلاف فعلی ادامه یابد. به احتمال زیاد منجر به پایان موازی با Telekom یا به موقع تا تاریخ بن شود. برای Vodafone، تمرکز اصلی بر یک مزیت خداحافظی است: حذف تجهیزات فنی قدیمی برای کمک به صرفه جویی در انرژی است. در زمان های گران کنونی، این یک ویژگی خوشایند است.منبع ریشتر همچنین این را می‌داند: «امروزه، تصاویر و ویدیوها تقریباً به طور انحصاری برای گیرندگان یا گروه‌ها از طریق پیام‌رسان ارسال می‌شوند.» این همچنین به مشتریان اجازه می‌دهد از قیمت‌های گزاف اجتناب کنند: استانداردهای صنعتی 39 سنت برای MMS در آلمان – این نیز باید همیشه مانع راهپیمایی پیام‌های چندرسانه‌ای باشد.

دورانی در Vodafone رو به پایان است: یک پیام کلاسیک که احتمالاً بسیاری از مردم قبلاً ارسال یا دریافت کرده اند در ژانویه 2023 حذف می شود. در عرض چند روز، MMS احتمالاً برای همیشه روز خود را در Vodafone داشته است.

وودافون

MMS قبل از پایان: در ژانویه 2023، Vodafone به پایان می رسد