صرفه جویی در زمان و اعصاب: تعداد بسیار کمی از کاربران تلفن همراه این ترفند WLAN را می دانند

اگر بازدیدکنندگان از گوشه و کنار بیایند، سؤال رمز عبور WLAN در طول شب مطرح خواهد شد. اما پاسخ نمی تواند آسان باشد: یا به این دلیل که رمز عبور بسیار پیچیده است – یا اینکه عصر برای همه حاضران کمی پیشرفته است. اتصال به WLAN شخص دیگری با ابزارهای اندروید و iOS بسیار آسان است. ما در این ویدیو به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید وای فای خود را راحت تر به اشتراک بگذارید.

نکته: اگر در شبکه خود دستگاه هایی نیز دارید که بازدیدکنندگان نباید به آنها دسترسی داشته باشند (مانند چاپگرهای شبکه)، توصیه می کنیم یک WLAN به اصطلاح مهمان راه اندازی کنید. این به بازدیدکنندگان شما امکان دسترسی به اینترنت را می دهد، اما به شبکه خود دسترسی ندارند.منبع

ساده ترین راه حل برای اشتراک گذاری داده های دسترسی WiFi یک کد QR WiFi است. به خصوص زمانی که رمز عبور وای فای پیچیده باشد، به اشتراک گذاشتن داده های دسترسی به وای فای با کد QR به جای دستی سودمند است. از زمان اندروید نسخه 10.0، گوشی های هوشمند اندرویدی قادر به ایجاد کدهای QR خود به طور مستقیم از تنظیمات WLAN هستند. برای انجام این کار، WLAN فعلی را در تنظیمات باز کنید، سپس جزئیات شبکه را باز کنید و روی “اشتراک گذاری” ضربه بزنید. کد QR WLAN باز می شود که حاوی تمام داده های دسترسی برای WLAN شما است. سپس این کدهای QR می توانند توسط گوشی های هوشمند دیگر – از جمله دستگاه های دارای iOS – اسکن شوند و WLAN شما قبلاً به اشتراک گذاشته شده است.

ما دستورالعمل های دقیقی را برای شما در مورد نحوه نمایش رمز عبور WiFi و اشتراک گذاری شبکه در اینجا آماده کرده ایم: 

یک کد QR برای WLAN خود ایجاد کنید

برای اشتراک‌گذاری وای‌فای خود، البته می‌توانید از قبل یک کد QR بدون گوشی هوشمند اندرویدی کنونی تهیه کنید و آن را در آپارتمانی که برای همه مهمانان قابل دسترسی است، آویزان کنید. برخی از روترها، مانند مدل های FritzBox از AVM، عملکردهای یکپارچه ای دارند تا بتوانند بلافاصله یک کد QR مربوطه ایجاد کنند.
اگر روتر شما این عملکرد را ندارد، می توانید از یک تولید کننده کد QR در اینترنت نیز استفاده کنید. وب‌سایت‌هایی مانند qifi.org می‌توانند در اینجا کمک کنند، که با آن می‌توانید به سرعت یک کد QR مناسب پیدا کنید. به سادگی داده های ورود به سیستم WLAN خود را وارد کنید، روی “Generate” کلیک کنید و از قبل کد QR مناسب برای اشتراک گذاری دارید.

در این ویدیو به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید به سرعت و به راحتی وای فای خود را با دوستان و سایر مهمانان به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری وای فای از طریق کد QR: در اینجا نحوه انجام این کار آمده است