شیرآلات صنعتی و کاربرد آن‌ها بازار تجهیزات صنعتی | kasrasaran

چک ولو یا شیر یک طرفه یکی دیگر از انواع شیرآلات برنجی است که از جریان برگشتی در سیستم لوله کشی جلوگیری می کند. تا زمانی که فشار جریان در خط لوله ثابت باشد، جریان بدون مانع در یک جهت حرکت می کند. در صورت ایجاد جریان بازگشتی چک ولو بسته می شود و سیستم را در برابر جریان معکوس محافظت می کند. ولوهای قطع و وصل فقط برای باز و بسته کردن مسیر سیال استفاده می شوند و از این مدل ولوها (شیر کشویی) به علت ایجاد تلاطم (ضربه قوچی) نمی توان برای کنترل سیال استفاده کرد. شیر های قطع و وصل فقط برای باز و بسته کردن مسیر سیال استفاده می شوند و ا از ولو هایی مانند شیر کشویی به علت ایجاد تلاطم (ضربه قوچی) نمی توان برای کنترل دقیق سیال (مایع، گاز) استفاده کرد.

قیمت شیرآلات صنعتی خارجی

شیرهای با انتهای دنده ای بر اساس استاندارد ANSI رزوه کاری می مرجع مفید شوند. معمولا شیرهای دنده ای در سایزهای پایین تر از 3 اینچ مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از آلیاژها برای دمای بالا مناسبند و دسته ای دیگر از آلیاژها مقاومت خوردگی مناسبی در برابر سیال دارند.

  • کمپرسورها، ديگ‌های بخار، توربين‌ها، ظروف و ساير تاسيسات تحت فشار که محتوی گاز مايع هستند.
  • در روش پیچی و رزوه ای معمولا یک واشر آببندی مابین درپوش و بدنه قرار داده می شود که به آن Bonnet Gasket می گویند.
  • اصولا شيرآلات صنعتی را مي‌توان براي كنترل مواد مختلفي نظير پودرها، مايعات غليظ، گازها، آب، مواد شيميايي، نفت، بخاروغيره بكار برد و مشخصات سيال مي تواند راهنماي خوبي از لحاظ نوع شير و جنس آن از لحاظ تماس با سيال باشد.
  • ولو (Valve) که به آن شیر یا شیرآلات گفته می شود، تجهیز مکانیکی است که در سیستم های لوله کشی (Piping) برای قطع و وصل کامل جریان و برای تنظیم (دما، فشار، جریان سیال و سطح مایعات) و ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

اغلب کارشان طوری است که با فشار بالا رونده ولی تحت کنترل مواجه می‌باشند. بعضی اوقات ممکن است دستگاه‌های کنترل کننده دچار مشکل شوند و بدرستی عمل نکنند. در شير يك طرفه پيستوني از نظرشكل داخلي شبيه شير فلكه‌اي مي‌باشد كه جريان باعث فشار پيستون به طرف بالا و انتقال جريان شده كه جهت عكس آن پيستون به طرف پائين آمده و مانع از برگشت سيال به طرف ورودي مي‌شود.

عملگر شیرآلات (ACTUATOR)

شیرآلات صنعتی و کاربرد آن‌ها بازار تجهیزات صنعتی | kasrasaran

با عرض سلام و احترام و آرزوی موفقیت برای شما خانم افروشه، اگر در زمینه خرید این محصولات تمایل داشته باشید امکان همکاری وجود دارد، اما متاسفانه در زمینه اعطاء نمایندگی نمی توانیم با شما همکاری خاصی داشته باشیم. هایپر صنعت فامکو به دلایل مختلف در هیچ کجای ایران نمایندگی نداشته و کلیه اجناس از طریق دفتر تهران به سراسر ایران ارسال خواهد شد. عملگر یا اکچویتور وسیله ای است که از آن برای باز و بسته کردن شیر استفاده می شود. اکچویتور در انواع نئوماتیکی، الکتریکی یا خود عملگر موجود است.

این نوع شیرآلات صنعتی خود دارای چندین مدل می باشند که در صنعت های گوناگون کاربرد دارند. برای انجام این کار ها از شیرآلات کروی، پروانه ای، توپی، کشویی و پلاگ ولو (valves) استفاده می شود. بنابراین برای صنایع نفت و گاز از این نوع شیرآلات استفاده می شود.

انواع شیرآلات کشویی از نظر جنس کدامند؟