بسیاری از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند می خواهند بهترین گوشی هوشمند دوربین دنیا را بسازند. شیائومی با 12S Ultra و دوربین 1 اینچی لایکا کار خوبی انجام داده است. در واقع، این شرکت چینی یک تلفن همراه مفهومی نیز ساخته است که می تواند به لنز قابل تعویض لایکا مجهز شود.

شیائومی

Xiaomi 12S Ultra با لنز قابل تعویض لایکا

شیائومی 12S Ultra را با دوربین 1 اینچی لایکا در چین عرضه کرد. در واقع، این شرکت چینی مفهوم دیگری را بر اساس 12S Ultra ساخته است، اما با پایه ای که می توانید لنز Leica M را به آن وصل کنید. برای اینکه بتوانید با آن عکس بگیرید، شیائومی یک سنسور 1 اینچی دوم را نصب کرده است که فقط با لنز متصل قابل استفاده است. در این ویدیو، شیائومی ایده پشت آن را توضیح می دهد:

مفهوم دوربین نهایی گوشی هوشمند در حال حاضر مانند یک محصول نهایی به نظر می رسد. فقط باید یک حلقه محافظ را بردارید و لنز لایکا M را قرار دهید. نرم افزار Xiaomi 12S Ultra قبلا اقتباس شده است و می توانید با آن عکس های بسیار خوبی بگیرید که به لطف لنز بزرگ کیفیت بسیار بهتری دارند. شیائومی در لیگی با دوربین های کامپکت در اینجا بازی می کند و ارزش افزوده واقعی را ارائه می دهد که رقابت از آن پشتیبانی نمی کند. مزیت بزرگ این راه حل این است که لنز قابل اتصال اختیاری است. شما مجبور نیستید آن را بپوشید و همچنان یک گوشی هوشمند با دوربین 1 اینچی دارید. اما اگر از لنز لایکا استفاده کنید، می توانید کیفیت آن را تا حد زیادی بهبود بخشید.

بدون وصل شدن لنز لایکا، گوشی شیائومی مانند یک گوشی هوشمند معمولی به نظر می رسد. (منبع تصویر: شیائومی)

سامسونگ همچنین گوشی های هوشمند دوربین دار ساخته است

سال‌ها پیش، سامسونگ می‌خواست دوربین‌ها و گوشی‌های هوشمند را با دوربین گلکسی و گلکسی اس ۴ زوم متصل کند. با این حال، در آن زمان بیشتر در مورد دوربین هایی بود که عملکرد یکپارچه تلفن هوشمند داشتند. شیائومی گوشی هوشمندی ساخته است که می تواند به یک دوربین کامپکت تبدیل شود. در حال حاضر هنوز یک مفهوم است. باید امیدوار بود که شیائومی ممکن است این را به بازار ارائه دهد. سامسونگ و اپل در حال حاضر نتوانستند به این روند ادامه دهند.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.