شکلک های جدید برای تلفن همراه شما به این شکل است

ایموجی های جدید به تازگی در استاندارد یونیکد گنجانده شده اند. این بدان معنا نیست که از این به بعد در همه تلفن ها و رایانه ها در دسترس هستند. زمانی که به‌روزرسانی‌ها توزیع می‌شوند، در نهایت به تولیدکنندگان بستگی دارد. که باید تا پایان سال 2022، اما در برخی موارد تا بهار 2023 نه. ایموجی های جدید اخیراً زودتر از iOS اپل به اندروید رسیده اند.منبع

از آنجایی که اپل، گوگل و مایکروسافت در میان سایر شرکت ها اعضای رای دهنده سازمان غیرانتفاعی استانداردسازی هستند، می توان فرض کرد که نمادهای جدید به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

علاوه بر بسیاری از شخصیت‌های جدید، 20 ایموجی کاملاً جدید نیز به استاندارد یونیکد تبدیل شده‌اند. صورت لرزان، چندین گیاه و همچنین چند حیوان آماده است. دست دفاعی در بسیاری از رنگ های پوست نیز گنجانده شده است.

یونیکد 15.0 با 20 ایموجی جدید

چندی پیش مایکروسافت ایموجی های ویندوز خود را دوباره طراحی کرد:

ویندوز: مایکروسافت در حال طراحی مجدد ایموجی ها است

ایموجی های جدید چه زمانی در دسترس خواهند بود؟

هیچ تغییری در مقایسه با پیش‌نویس Unicode 15.0 که در روز جهانی ایموجی در اواسط جولای 2022 ارائه شد، وجود ندارد. مثل همیشه، پیشنهاداتی برای ایموجی های جدید نه تنها توسط کنسرسیوم ارائه شد، بلکه همچنین توسط کاربران ارسال شده است (منبع: Emojipedia).

یونیکد 15.0 رسما منتشر شد و 4489 کاراکتر جدید را به تلفن ها و رایانه های ما می آورد. برای استفاده روزانه، 20 ایموجی جدید مورد علاقه باشد در مجموع، اکنون کاربران می توانند از بین 3664 ایموجی پیشنهادی یونیکد انتخاب کنند.

قلب‌هایی با رنگ‌های صورتی، آبی روشن و خاکستری به استاندارد اضافه شده‌اند و چهره‌ای لرزان نیز وجود دارد. دست در حالت دفاعی – به چپ و راست – در شش رنگ پوست اجرا شده است. موارد بیشتری در راه است گیاهان و حیوانات مختلفمانند الاغ، غاز و چتر دریایی. دو ابزار موسیقی، یک شانه و یک فن نیز به یونیکد 15.0 تبدیل شدند.

شکلک جدید اینگونه است. (منبع تصویر: Emojipedia)