شما می توانید در مورد آن انجام دهید


در حالی که باگ‌های ویندوز رایج هستند، مایکروسافت معمولاً بزرگترین اشتباهات را ظرف چند هفته برطرف می‌کند – اما همیشه اینطور نیست. حالت آماده به کار لپ تاپ های مدرن ویندوزی مدتی است که مشکلاتی را ایجاد کرده است. زیرا اگرچه نوت بوک ها به طور رسمی در حالت خواب هستند، اما باتری زیادی مصرف می کنند. با این حال، یک ترفند کوچک وجود دارد که می توانید از آن برای دور زدن خطا استفاده کنید.

Windows Modern Standby باعث می شود باتری لپ تاپ عرق کند

روزهایی که مجبور بودید برای همیشه منتظر بمانید تا لپ‌تاپتان از حالت آماده به کار بیدار شود، گذشته است. حالت‌های خواب زمستانی مدرن تضمین می‌کنند که نوت‌بوک‌ها در عرض چند ثانیه پس از باز کردن دوباره برای استفاده آماده می‌شوند – حداقل اگر بعد از مکث هنوز باتری داشته باشند. از آنجایی که برای ابدیت، گزارش‌هایی از سوی کاربران ویندوز انباشته شده است که از اینکه لپ‌تاپ خود را در شب با باتری پر در حالت آماده به کار قرار می‌دهند شکایت می‌کنند. روز بعد باتری تمام شود.

لینوس سباستین (Linus Tech Tips) یوتیوبر فناوری و کارمندانش نیز تحت تأثیر این مشکل قرار گرفتند و موضوع را بررسی کردند. تحقیق دشوار بود، اما پس از مدتی یک مظنون شناسایی شد: Windows Modern Standby – همچنین به عنوان خواب S0 شناخته می شود.

این حالت آماده به کار این را تضمین می کند CPU در حالت بیکار روشن می ماند و به شبکه متصل می شود. ایده پشت آن: حتی در این حالت، لپ‌تاپ می‌تواند برخی از وظایف را در پس‌زمینه پردازش کند، مانند دریافت اعلان‌ها یا نصب به‌روزرسانی‌های ویندوز.

شما می توانید ویدیوی کامل LTT را در اینجا مشاهده کنید:

مشکل آن: برای حفظ این سطح از عملکرد، لپ تاپ به انرژی نیاز دارد که سپس آن را به سادگی از باتری می گیرد. و به این ترتیب این اتفاق می افتد که دفعه بعد که می خواهید از نوت بوک خود استفاده کنید، دوست دارد کاملاً گرم باشد و همچنین باتری باقی نماند.

مایکروسافت ویندوز 11 صفحه اصلی |  1 دستگاه |  1 کاربر |  کد فعال سازی کامپیوتر از طریق ایمیل

مایکروسافت ویندوز 11 صفحه اصلی | 1 دستگاه | 1 کاربر | کد فعال سازی کامپیوتر از طریق ایمیل

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 01/09/2023 ساعت 11:53 صبح

راه حل های مشکل باتری در ویندوز

در گذشته، کاربران باهوش ویندوز می‌توانستند این مشکل را به سادگی با دستور دادن به دستگاه خود در تنظیمات سیستم برطرف کنند تا به محض اینکه به حالت خواب رفت، از شبکه جدا شود. با این حال، این گزینه در نهایت به عنوان بخشی از به روز رسانی ویندوز حذف شد. با این حال، این گزینه همچنان می تواند از طریق یک ورودی در خط فرمان یا تغییر در ورودی رجیستری مربوطه تغییر کند. اما در اینجا نیز مایکروسافت از طریق پچ به آن پایان داد.

با کمی خوش شانسی، کاربران لپ تاپ می توانند تنظیمات مربوطه به نام “Sleep State” یا “S3 Sleep” را تنظیم کنند. در بایوس دستگاه شما یافت می شود – اما اکثر دستگاه های مدرن نیز فاقد این گزینه هستند.

یک راه دیگر:

  • به تنظیمات سیستم ویندوز خود بروید.
  • روی “سیستم” کلیک کنید.
  • به قسمت فرعی «وصل شده و صرفه جویی در انرژی» بروید.
  • روی «تنظیمات برق اضافی» در سمت راست کلیک کنید.
  • در پنجره جدیدی که ظاهر می شود، “انتخاب کنید هنگام بستن رایانه چه اتفاقی بیفتد” را فشار دهید.
  • اکنون در قسمت «هنگام بسته شدن» به جای «صرفه جویی در انرژی»، «Hibernate» را برای عملکرد باتری و شبکه اصلی انتخاب کنید و تغییر را ذخیره کنید.

مشکل این راه حل: ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا لپ تاپ شما بیدار شود.

با این حال، راه بسیار ساده‌تری برای دور زدن مشکل وجود دارد – حداقل امیدواریم: به گفته لینوس سباستین، برای کاربران لپ‌تاپ کافی است کابل برق را از لپ‌تاپ خود جدا کنند. قبل از آن را ببندید و در حالت آماده به کار قرار دهید. لپ تاپ تشخیص می دهد که شارژ نمی شود و بنابراین به طور خودکار اتصال شبکه را هنگامی که وارد حالت آماده به کار می شود غیرفعال می کند.

به دنبال نکات کاربردی بیشتری هستید؟

با این حال، اراده اولین لپ تاپ بسته می شود و سپس کابل برق از برق جدا می شود، لپ تاپ به حالت آماده به کار می رود که در آن اتصال شبکه حفظ می شود. این همه به نظر یکی می رسد باگ کشنده ویندوز، که امیدواریم حل آن نسبتاً آسان باشد. اما زمانی که مایکروسافت به این مشکل رسیدگی خواهد کرد هنوز در ستاره هاست. بنابراین تا آن زمان: ابتدا سیم برق را از برق بکشید و سپس لپ تاپ ویندوزی را ببندید – امیدواریم به این ترتیب شارژ باتری شما در حالت آماده به کار حفظ شود.منبع