مجوز:نرم افزار رایگان

علاوه بر تنظیمات ذکر شده در بالا، ما سه اقدام دیگر را برای محافظت بیشتر از داده ها در/با واتساپ توصیه می کنیم.

  • دفترچه آدرس را همگام نکنید: هنگام (دوباره)نصب واتس اپ، تقریباً همه همه مخاطبین ذخیره شده در دفترچه آدرس را همراه با شماره تلفن در سرور واتساپ/فیس بوک آپلود می کنند. از نقطه نظر حفاظت از داده ها، این موضوع مشکوک است، زیرا از هر مخاطبی پرسیده نشد که آیا موافق است یا خیر. به همین دلیل باید از آن اجتناب کنید. WhatsApp حتی اگر گزینه مربوطه را در حین نصب رد کنید به خوبی کار می کند – ممکن است مجبور شوید مخاطبین جدیدی را که می خواهید یک بار در خود WhatsApp برای آنها بنویسید اضافه کنید.
  • بدون پشتیبان گیری در ابر: آنها راحت هستند، اما حداقل در تئوری، هدف دیگری را برای هکرها ارائه می دهند. این بدان معناست که: اگر شخصی به Google Drive یا iCloud شما دسترسی پیدا کند، این شخص همچنین به تمام ارتباطات WhatsApp شما که در نسخه پشتیبان ذخیره شده است دسترسی پیدا می کند. در مقاله‌ای جداگانه، توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید به‌جای آن از تاریخچه‌های چت واتس‌اپ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • از جایگزین ها استفاده کنید: Signal و Threema از نظر حفاظت از داده‌ها جایگزین‌های کمتر مشکوک‌تری هستند، و Apple iMessage نیز امن در نظر گرفته می‌شود – اما فقط زمانی که دستگاه‌های اپل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در صورت امکان، باید به گزینه های ذکر شده بروید تا فیس بوک به عنوان اپراتور WhatsApp بتواند متادیتای کمتری را جمع آوری کند. همچنین مهم: تلگرام جایگزین نیست.