همانطور که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است، پیام رسان هایی مانند واتس اپ باید در آینده به رقابت باز شود. سازندگان اپلیکیشن سیگنال اصلاً به آن فکر نمی کنند. مهمتر از همه، آنها خطراتی را در حوزه امنیت و حفاظت از داده ها می بینند. آنها انتظار دارند حریم خصوصی کاربران خود بدتر شود.

سیگنال: باز شدن پیام رسان به عنوان یک خطر

اتحادیه اروپا قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را راه اندازی کرده است. یکی از نوآوری‌های مهم برای شرکت‌های بزرگ‌تر فناوری، قابلیت همکاری سرویس‌های پیام‌رسان است. آنها باید در آینده باز شوند و امکان ارتباط با کاربران پلتفرم های کوچکتر در اتحادیه اروپا را فراهم کنند. یکی از این ارائه دهندگان سیگنال، اکنون علناً علیه آن صحبت کرده است. سیگنال به خاطر تاکید زیادی بر امنیت و حریم خصوصی مشهور است.

همانطور که بنیاد غیرانتفاعی سیگنال توضیح می‌دهد، کار با پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر و آی‌مساژ اپل «در نهایت حریم خصوصی سیگنال و کاربرانش را تخریب می‌کند». سیگنال دلیل این امر را در می بیند نظرات مختلف در مورد حفاظت از داده ها. برخی از شرکت ها استانداردهای متفاوتی خواهند داشت که تأثیر منفی بر سیگنال و کاربران آن خواهد داشت.

داده هایی که توسط پیام رسان ها بین خودشان رد و بدل می شود می تواند به طور متفاوت توسط شرکت های بزرگتر استفاده می شود و احتمالا فروخته شده است. با این حال، این با «ماموریت و ارزش‌های» سیگنال (منبع: golem.de) سازگار نیست.

حتی شرکت‌های بزرگ فناوری نیز چندان به قابلیت همکاری برنامه‌ریزی‌شده سرویس‌های پیام‌رسان فکر نمی‌کنند. در تضاد با منافع مصرف کنندگان است. حتی نایب رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، مارگرت وستاگر، در گذشته چنین کرده است در برابر ارتباطات بین پلتفرمی تلفظ شده. این باعث می شود که ما “نوعی پیامک” را پس بگیریم.

قابلیت همکاری پیام رسان – قانون بازارهای دیجیتال این موارد را تغییر می دهد:

سیگنال: همه چیز رمزگذاری شده، ابرداده کمی

برخلاف برخی از پیام رسان های دیگر، سیگنال اساسی است هر پیام با رمزگذاری سرتاسر. این امر در مورد خود گروه ها و عضویت ها نیز صدق می کند.علاوه بر این، برنامه با استفاده از پروتکل سیگنال توسعه یافته داخلی، ابرداده ها را تا حد ممکن کاهش می دهد.