سینه، مواد مخدر، سیلی: 9 رسوایی فراموش نشدنی در تاریخ اسکار

بعد از اسکار 2022 واقعاً فقط یک موضوع گفتگو وجود داشت: سیلی. کریس راک، کمدین، قرار بود جایزه بهترین فیلم مستند را اهدا کند که شوخی درباره ریزش موی همسر ویل اسمیت، جادا پینکت اسمیت انجام داد – اما این از مرز ستاره روز استقلال گذشت. اسمیت ابتدا به وضوح خشم خود را تخلیه کرد، سپس به صحنه هجوم برد و راک را با صدای بلندی مواجه کرد. عجیب است که اسمیت بعد از ظهر وقتی که اسکار بهترین بازیگر مرد را برای بازی در شاه ریچارد دریافت کرد، اجازه یافت به صحنه بازگردد.

جوایز اسکار معتبرترین جوایز صنعت سینما هستند، اما در میان تمام زرق و برق ها و زرق و برق ها، چند گاف در نمایش جوایز وجود داشته است. در اینجا 9 بزرگترین ناراحتی، اشتباه و رسوایی تاریخ اسکار را به شما نشان می دهیم.

9 رسوایی بزرگ اسکار

علیرغم افت سالانه رتبه‌بندی، جوایز اسکار هنوز در صنعت فیلم نهایی هستند – مراسم اهدای جوایز به پایان می‌رسد. بسیاری از مشهورترین و موفق ترین ستاره ها جلو و پشت دوربین در اما در حالی که هر پیروزی با شایستگی بر روی صحنه در لس آنجلس جشن گرفته می شود، هیجان اغلب طولانی تر باقی می ماند – مانند این 9 رسوایی فراموش نشدنی اسکار.

(منبع: تیتر نیوز، یوتیوب)

در مراسم جوایز اسکار 2017، تماشاگران مشتاقانه منتظر بودند که چه کسی جایزه اسکار بهترین فیلم را به خانه خواهد برد. وقتی وارن بیتی و فی داناوی پاکت را باز کردند، نتیجه را اعلام کردند: لا لا لند برنده شد. بعد از اینکه گروه فیلم روی صحنه رفتند، این حرف به آرامی به گوش رسید که پاکت ها عوض شده بود – در واقع، مهتاب این جایزه را برده بود. خدمه La La Land آن را با خونسردی بردند، اما هنوز برای همه تماشاگران یک لحظه شرم آور بود.

(منبع: شاهد عینی، یوتیوب)

(منبع: اسکار، یوتیوب)

وقتی بازیگر دیوید نیون در سال 1974 روی سکو ایستاد تا الیزابت تیلور را معرفی کند، عکاس رابرت اوپل برهنه پشت سر او روی صحنه دوید – اقدامی که نیون با شوخی درباره کاستی های اوپل به طور خشک درباره آن اظهار نظر کرد.

خواننده و بازیگر آیدینا منزل به خاطر بازی هایش در برادوی و معروف به صدای السا در فیلم Frozen. با این حال، در سال 2014، نام جان تراولتا هنوز در حافظه او سوخته نشده بود. زیرا هنگامی که او را برای اجرای آهنگ جذاب دیزنی Let It Go روی صحنه فراخواند، با شرمساری اما بسیار با اطمینان او را به عنوان ادل دازیم معرفی کرد.

زمانی که نامزدهای اسکار 2015 منتشر شد، فعال آپریل ریگن هشتگ OscarsSoWhite را راه اندازی کرد تا عدم تنوع این رویداد را محکوم کند، زیرا همه بازیگران نامزد سفیدپوست بودند. با اينكه این هشتگ توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد، همین بازی در اسکار 2016 نیز تکرار شد. در حالی که از آن زمان تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است، البته تنوع و بازنمایی مسائلی است که اسکار و صنعت فیلم به طور کلی باید روی آن کار کنند.

ست مک فارلین، خالق خانواده Family Guy، به خاطر طنز آنارشیک اغلب دوران نوجوانی‌اش شناخته می‌شود – و زمانی که او در سال 2013 مراسم اسکار را میزبانی کرد، آن را به‌طور نامشخص نشان داد. در حالی که برخی از شوخی های او با مخاطبان طنین انداز شد و برخی دیگر نه، آهنگ “ما سینه هایت را دیدیم” او بود که پس از آن جرقه گفتگو را برانگیخت. مک فارلین در آن به طور طولانی آواز خواند، که در آن فیلم های مختلف بازیگران زن هالیوود قبلاً برهنه شده اند دارند. به ویژه، حفاری در عکس‌های برهنه اسکارلت جوهانسون که به‌طور غیرارادی فاش شده بود، گامی فراتر رفت.

مت استون و تری پارکر دو نفره ساوت پارک روی فرش قرمز اسکار 2000 توجهات را به خود جلب کردند. پارکر برای «Blame Canada» از فیلم South Park نامزد بهترین آهنگ شد. این دو با هم با لباس شب در این مراسم ظاهر شدند و داشتند به همین مناسبت مقداری ال اس دی هم ریختم. گزیده های ویدیو به وضوح نشان می دهد که آنها در حین اجرای خود لذت زیادی برده اند. با این حال، اثرات ال اس دی در طول مراسم از بین رفت، که به گفته پارکر، آسیبی مضاعف به آنها وارد کرد، زیرا اکنون باید هوشیارانه اسکار را تحمل می کردند.

(منبع: Random Access Memes, YouTube)

(منبع: Blotter Art، YouTube)

مارلون براندو در سال 1973 جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را برای بازی در فیلم پدرخوانده دریافت کرد – اما او این مراسم را تحریم کرد و جای او را گرفت. ساچین لیتل فیدر روی صحنه رفت و جایزه را رد کرد. براندو و لیتل فیدر در برابر تصویرهای منفی از بومیان آمریکا در فیلم های هالیوود موضع گرفتند.

جوایز اسکار هنوز هم موضوع مهمی برای گفت‌وگوهای هر ساله است، زیرا می‌توان درباره آن‌ها به خوبی بحث کرد و برخی از برندگان با باد مخالف زیادی مواجه شدند. بسیاری از طرفداران فیلم هنوز از اینکه LA Crash جایزه سال 2006 را به جای کوه بروکبک گرفت، یا کتاب سبز با جایزه اسکار 2019 به خانه بازگشت، متاسفند. با این حال، مناقشات از این نوع به هیچ وجه فقط یک پدیده مدرن نیست، زیرا در سال 1942 وجود داشت همشهری کین هنوز هم از نظر بسیاری بهترین فیلم تمام دوران است به سادگی در مراسم اهدای جایزه گذشت.منبع