سیستم کامپوزیت عایق حرارتی: ساختار، هزینه ها و معایب

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

در مجموعه تصاویر خود، 19 ترفند مبتکرانه را به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید بلافاصله هنگام گرم کردن پول صرفه جویی کنید:

معایب سیستم کامپوزیت عایق حرارتی چیست؟

بهترین دستور برای کاهش هزینه های انرژی: در اینجا می توانید همه چیز را در مورد ساختار، هزینه ها و مشکلات احتمالی سیستم کامپوزیت عایق حرارتی بیابید.

در ویدیوی ما روشن می کنیم که آیا پمپ حرارتی واقعاً به عنوان یک گزینه صرفه جویی در انرژی ارزشمند است یا خیر:

موضوع دیگر حفاظت در برابر آتش است. بنابراین برخی از مواد عایق در سیستم کامپوزیت عایق حرارتی می توانند قابل احتراق باشند اقدامات حفاظتی ویژه در برابر آتش باید انجام شودبرای تضمین امنیت علاوه بر این، با قرار گرفتن عایق در قسمت بیرونی ساختمان، مقداری فضای داخلی در حین نصب از بین می رود. نصب نادرست همچنین می تواند باعث بروز مشکلات رطوبتی و افزایش آسیب و رشد قالب شود.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

مزایای سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی قابل توجه است. از طریق بهبود عایق حرارتی ساختمان هزینه های گرمایش و سرمایش را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. این نه تنها به صرفه جویی مالی منجر می شود، بلکه باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش ردپای زیست محیطی می شود. علاوه بر این، سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی عایق صوتی بهبود یافته ای را ارائه می دهند که صدای ناخواسته بیرون را کاهش می دهد و یک محیط زندگی آرام را ایجاد می کند. افزایش دمای سطح همچنین از تشکیل تراکم جلوگیری می کند که خطر آسیب رطوبت و رشد قالب را به حداقل می رساند.

هزینه سیستم کامپوزیت عایق حرارتی چقدر است؟

هزینه یک سیستم کامپوزیت عایق حرارتی بسته به عوامل مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. اینها شامل اندازه ساختمانی که قرار است عایق بندی شود، مصالح انتخاب شده، قیمت های خاص منطقه و هزینه های نیروی کار است. به عنوان یک قاعده، هزینه های یک سیستم کامپوزیت عایق حرارتی کم است بین 80 تا 120 یورو برای هر متر مربع. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این فقط یک تخمین تقریبی است و باید هزینه‌های اضافی را برای کارهای آماده‌سازی، آماده‌سازی سطح، تکمیل پنجره‌ها و درها و گزینه‌های طراحی اضافی در نظر بگیرید. برای به دست آوردن تخمین های دقیق تر هزینه، توصیه می شود از چندین متخصص که نیازهای خاص پروژه را برآورده می کنند، مظنه دریافت کنید.

آیا پمپ حرارتی ارزشش را دارد؟

ساختار سیستم کامپوزیت عایق حرارتی چگونه است؟

همانند اکثر پروژه های ساختمانی، سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی دارای معایب و محدودیت هایی هستند. بزرگترین نکته منفی هزینه اولیه است. نصب یک سیستم کامپوزیت عایق حرارتی می تواند گرانتر از سایر اشکال عایق حرارتی باشد. با این حال، در نظر گرفتن صرفه جویی درازمدت انرژی و مزایای مرتبط برای ارزیابی مناسب تعادل کلی هزینه و فایده مهم است.

ایجاد یک خانه راحت که هم استانداردهای محیطی را رعایت کند و هم هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش دهد، هدفی است که بسیاری از صاحبان خانه دنبال می کنند. اینجاست که سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی وارد عمل می شوند. این راه حل هوشمند برای عایق کاری حرارتی ساختمان ها مزایای بی شماری را ارائه می دهد، اما چالش هایی را نیز به همراه دارد. در این مقاله نگاهی دقیق تر به ساختار، هزینه ها و معایب احتمالی سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی خواهیم داشت.

یک سیستم کامپوزیت عایق حرارتی از چندین لایه تشکیل شده است که بر روی دیوار بیرونی ساختمان اعمال می شود. هسته سیستم مواد عایق است که از موادی مانند پلی استایرن (EPS)، پشم معدنی یا پلی اورتان شامل بودن. این لایه اتلاف حرارت را به حداقل می رساند و در نتیجه به صرفه جویی در انرژی کمک می کند. مواد عایق توسط یک لایه تقویت کننده متشکل از پارچه یا مش فایبرگلاس دنبال می شود که استحکام و دوام سیستم را بهبود می بخشد. همه چیز توسط یک لایه گچ گرد شده است، که نه تنها محافظت می کند، بلکه گزینه های طراحی زیبایی را برای سفارشی سازی ساختمان ارائه می دهد.