سونی نمی تواند به تولید پلی استیشن 5 ادامه دهد. اگرچه اکنون ارقام فروش خوشایند منتشر شده و به نقطه عطف واقعی رسیده است، سونی با مشکل واقعی نرم افزار مواجه است. سال آینده باید در اینجا تعیین کننده باشد.

پلی استیشن 5

سونی: 25 میلیون پلی استیشن 5 فروخته شد

سونی به نقطه عطفی رسیده است: 25 میلیون پلی استیشن 5 این گروه از زمان معرفی این کنسول توانسته در سراسر جهان فروش داشته باشد. علیرغم مشکلات عرضه گسترده و مدت طولانی قفسه های خالی، سونی به پیش بینی خود مبنی بر فروش 18 میلیون دستگاه به گیمرها در سال جاری پایبند است. سونی در سه ماهه گذشته توانست 3.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 بفروشد. تاکنون برای افزایش جدی کافی نبوده است.

برای سونی در حال حاضر خیلی به آنچه قرار است بیاید بستگی دارد فروش کریسمس دور. به طور سنتی، فروش تا پایان سال افزایش می یابد، اما سونی همچنان از تقاضا عقب است. اگرچه در دسترس بودن پلی استیشن 5 اکنون در بسیاری از مکان ها بهتر به نظر می رسد، افزایش سریع تقاضا در دسامبر می تواند این گروه را دوباره به زانو درآورد.

برای سال بعد سونی امیدوار است 23 میلیون نسخه بفروشد. به منظور راضی نگه داشتن مشتریان در سال 2023، یک کنسول اصلاح شده احتمالاً می تواند به عنوان PS5 Slim وارد بازار شود. فروش هدست واقعیت مجازی نیز می تواند تجارت را تقویت کند.

با DualSense Edge، سونی اخیرا یک کنترلر جدید PS5 را معرفی کرد:

PS5 DualSense Edge – تریلر ویژگی ها

سونی یک مشکل نرم افزاری بزرگ دارد

در حالی که سونی همچنان به ربودن پلی استیشن 5 از دستان خود ادامه می دهد، اما در مورد بازی ها و خدمات همه چیز متفاوت است. مشترکین پلی استیشن پلاس برای دو فصل متوالی کاهش یافته است. از زمان عرضه، سونی تاکنون دو میلیون مشترک را از دست داده است. فروش نرم افزار در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته افزایش یافته است 18 درصد سقوط کرد، شرکت ژاپنی تنها می تواند افزایش جزئی در دانلودهای پولی ثبت کند (منبع: Engadget).