در واقع، می‌توان انتظار داشت که یک سازنده سخت‌افزار محصولات خود را بهتر بشناسد و بنابراین بتواند حداکثر بهره را از نرم‌افزار بردارد. این برای مثال در اپل کار می کند. از سوی دیگر سونی بار دیگر نتوانسته است تصاویر گرفته شده با بهترین سنسورهای دوربین را به گونه ای محاسبه کند که بتواند با رقبای گوشی های هوشمند همراه شود. Xperia 1 IV که با قیمت 1399 یورو معرفی شد، 118 امتیاز در DxOMark کسب کرد. تنها در رده 51 قرار گرفت.

سونی فقط با Xperia 1 IV به پشت سر رسید. (منبع تصویر: DxOMark، اسکرین شات: GIGA)

گوشی‌های هوشمند برتر نه تنها به دلیل ارزان‌تر Xperia 5 IV، بلکه به دلیل Google Pixel 6a که اکنون کمی بیش از 300 یورو قیمت دارد، شکست می‌خورد (به آمازون مراجعه کنید). کیفیت تصویر دوربین مربوط به یک آیفون 12 چند ساله است، اگرچه سونی می گوید زمان زیادی برای توسعه دوربین Xperia 1 IV گذاشته است.

سونی برخی از بهترین سنسورهای دوربین را در جهان می‌سازد. آنها در بهترین آیفون ها استفاده می شوند و کیفیت تصویر فوق العاده خوبی را در آنجا به دست می آورند. با این حال، گوشی هوشمند ممتاز کنونی سونی نمی تواند از پتانسیل خود به طور کامل استفاده کند. در گوشی های بسیار ارزان تر از کار می افتد.

سونی

Sony Xperia 1 IV: دوربین قانع کننده نیست

دوربین سونی اکسپریا 1 IV با وجود قیمت بالا، نه تنها عملکرد نسبتا ضعیفی در DxOMark داشت، بلکه عمر باتری نیز دارد. آنجا فقط برای رتبه 91 از 96 کافی بود. اینکه چنین گوشی هوشمند گران قیمتی در عملکردهای اولیه بسیار ضعیف عمل می کند بسیار ناامید کننده است. فقط می توان امیدوار بود که سونی در نهایت به منحنی دست یابد.