سونی آپدیت اندروید 13 را برای سه گوشی هوشمند Xperia خود عرضه کرده است. با این حال، مقایسه با رقبا نشان می دهد که ژاپنی ها باید بازی خود را در مورد سرعت به روز رسانی افزایش دهند.

سونی

اندروید 13 از اواسط آگوست 2022 در دسترس بوده است. بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی قبلاً مشغول بوده‌اند و این به‌روزرسانی را روی اکثر گوشی‌های هوشمند فعلی خود نصب کرده‌اند، به ویژه گوگل و سامسونگ. سونی سرعت کمتری داشت و تنها در اوایل نوامبر شروع به عرضه Xperia 1 IV و Xperia IV کرد. حالا نوبت سه گوشی هوشمند دیگر است.

Xperia 1 III، Xperia 5 III و Xperia PRO-I به‌روزرسانی اندروید 13 را دریافت می‌کنند

که Xperia 1 III، Xperia 5 III و Xperia PRO-I این را نیز از این پس دریافت خواهد کرد آپدیت به اندروید 13. سونی این موضوع را در توییتی اعلام کرد:

هر سه گوشی هوشمند Xperia مدتی است که در دسترس هستند و دیگر کاملاً جدید نیستند. برای مثال Xperia 1 III حدود 1.5 سال پیش معرفی شد. قابل درک است که سونی ابتدا روی دستگاه های فعلی خود تمرکز کرده است. با این حال، گروه مجبور است در آینده سریعتر شوند. سونی فاش نکرده است که این آپدیت ابتدا در کدام کشورها توزیع خواهد شد.

مهمترین عملکردهای اندروید 13 که در ویدیو خلاصه شده است:

Android 13: حفاظت بهتر از داده ها، عملکردهای راحتی و نوآوری در زیر کاپوت

با اندروید 13 بکشید چندین ویژگی جدید در Xperia 1 III، Xperia 5 III و Xperia PRO-I. برای مثال، گوگل تنظیمات مربوط به حریم خصوصی و حفاظت از داده ها را اصلاح کرده و زبان طراحی Material You را اصلاح کرده است. گروه ایالات متحده همچنین دستی زیر کاپوت و به عنوان مثال بلوتوث LE Audio یکپارچه کرده است. با هدفون های کوپل شده بی سیم، کیفیت اتصال باید افزایش یابد و مصرف انرژی کاهش یابد. و توابع راحتی مانند سیستم جداگانه و زبان برنامه نیز از جمله موارد دیگر در نظر گرفته شده است.

در مجموع، یک به روز رسانی بزرگ است که دارندگان گوشی های هوشمند سونی می توانند انتظار داشته باشند.