سقف قیمت برای هزینه پخش: ARD و ZDF با روزهای سختی روبرو هستند

پخش عمومی در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد: رهبری RBB برکنار شده است، و انتقادهایی از سایر پخش کنندگان ARD، بخش هایی از NDR به دلیل هزینه های مشکوک و دستمزدهای بالا در سطوح مدیریتی وجود دارد – همه اینها در نهایت توسط مصرف کنندگان آلمانی تامین می شود. هزینه پخش، که، حتی بدون این، دوست دارد مکررا مورد انتقاد قرار گیرد.

در تیم تحریریه GIGA به سهم پخش هم فکر کردیم:

کارشناسان مالیاتی خواهان کاهش هزینه های پخش هستند

آیا جای تعجب است که دوباره بحث هزینه ها مطرح شود؟ نخست وزیر باواریا مارکوس سودر است که در هیئت مدیره ZDF نیز حضور دارد. او می‌گوید: «در این نقطه عطف که تورم بالا می‌رود و همه هزینه‌ها در حال انفجار است. ما باید در مورد ثابت نگه داشتن هزینه مجوز و مسدود کردن آن در سطح فعلی فکر کنیم. (منبع: t-online).

قیمت‌ها در سوپرمارکت و پمپ بنزین در حال افزایش است و نگاهی به صورت‌حساب هزینه خدمات آتی نویدبخش خوبی نیست. با این حال، حداقل از یک جنبه، قیمت‌های ثابت می‌تواند مشتریان را امیدوار کند. در سیاست، مردم به فکر محدود کردن هزینه پخش هستند. ARD، ZDF و Co باید کمربندهای خود را سفت کنند.

مشارکت پخش فریز: مارکوس سودر امنیت را برای مصرف کنندگان می خواهد

ایده سودر خوب به نظر می رسد، اما انواع سؤالات را بی پاسخ می گذارد: برای مثال، آخرین تعدیل هزینه پخش فقط یک سال پیش بود. هیچ تنظیم منظمی وجود ندارد، یکی افزایش در حال حاضر قابل بحث نیست. از زمان تغییر نام به سهم پخش در سال 2013، نرخ ها سه بار افزایش یافته است: در سال های 2013، 2015 و اخیراً در سال 2021.

با این حال، تورم عمومی به طور خاص می تواند نشان دهد که افزایش جدیدی می تواند در آینده نزدیک رخ دهد. در این صورت، می توانید به مصرف کنندگان وعده افزایش را بدهید کمی امنیت بیشتر بده

در هر صورت، فشار بر ARD، ZDF و شرکت در پی ماجرای RBB که شامل کارگردان پاتریشیا شلزینگر می‌شود، افزایش می‌یابد. صدا و سیمای عمومی موظف است با وجدان کاری با بودجه عمومی اختصاص داده شده به آنها برخورد کند.منبع

در همان زمان، طرف‌های دیگر خواستار برنامه‌های شدیدتر هستند: برای مثال، مونیکا هاینولد (سبزها)، وزیر دارایی شلسویگ-هولشتاین، از توقف موقت کمک‌ها حمایت کرد (منبع: گولم). ایده: تا زمانی که قیمت انرژی در حال انفجار است و تورم بالاست، باید هزینه پخش دیگر دریافت نمی شود. از سوی دیگر، انجمن مالیات دهندگان خواستار کاهش اساسی سهم صدا و سیمای عمومی است. بنابراین بدون توقف موقت در پرداخت ها، اما مجبور به پرداخت دائمی کمتر.