ستاره خودروهای الکترونیکی سوخت؟ ایلان ماسک باید خودش را برای تسلا جمع کند

تحرک – چیزی در حال وقوع است: اتومبیل های الکترونیکی، دوچرخه های برقی، اسکوترهای الکترونیکی، جانشین بلیط 9 یورویی در اتوبوس ها و قطارها – همه اینها ما را از دو جهت به حرکت در می آورد. و از نظر تحرک چه اتفاقی افتاده است؟

به هر حال: در حالی که تسلا گاهی اوقات با شیب تند سربالایی می رود، سپس ناگهان دوباره پایین می آید، رئیس با جایگاه ثروتمندترین فرد جهان یویو بازی می کند. کاهش قیمت سهام تسلا آن را یک یا چند مکان به عقب پرتاب می کند، اما اگر دوباره افزایش یابد، ایلان ماسک دوباره در جلو است.

نتیجه فقدان نوآوری: سرخوردگی. پس از اعلام روز سرمایه گذاران تسلا، قیمت سهام این سازنده خودروهای الکتریکی حدود 10 درصد کاهش یافت. این تنها یکی از مشکلاتی است که کل یک شرکت عملاً بر دوش یک نفر استوار است. اگر ایلان ماسک بار دیگر از هدف غلبه کرد تسلا باید چیزی تقریبا غیرقابل تصور را ارائه دهد – یا شکست بخورد.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و یک جایزه زیست محیطی دریافت کنید

البته، نمی توان مطمئن بود که تسلا در حال رفتن به نزول اجتناب ناپذیر است – نه اینکه از یک تصادف صحبت کنیم. به ویژه ایلان ماسک همیشه وعده های زیادی داده است، اما همچنین توانسته به وعده هایی که عملا غیرممکن تلقی می شدند عمل کند. باید دید که آیا این بار نیز چنین خواهد شد یا خیر.

حداقل روز سرمایه گذاران انگیزه خوبی را نشان داد: ماسک تا به حال تنوعی به نمایش معمولی یک نفره آورد و گاهی اوقات تیم مدیریت خود را در حین ارائه غیر اطلاعاتی در کانون توجه قرار می دهد. همچنین گفته می شود که این میلیاردر به دنبال جانشینانی برای نقش خود به عنوان رئیس توییتر است. امیدوارم مراحل نشان دهد که او نیز آگاه است که باید خودش را جمع و جور کند و خودش را عقب بکشد.

بیشتر از تسلا: ایلان ماسک در بسیاری از شرکت ها انگشتان دست خود را دارد.

نگاهی به امید: آیا ماسک برای بازنشستگی آماده می شود؟

از نظر استراتژیک، تسلا، ستاره خودروهای برقی که زمانی سرزنده بود، در حال حاضر بیشتر شبیه چیزی است بارج تنبل و بدون مسیر مشخص. ما در حال حاضر منتظر Cybertruck، نسخه جدید رودستر و اولین تسلا برای یک کیف پول کوچک هستیم. ماسک هنگام ارائه قسمت سوم طرح اصلی خود هیچ چیز جدیدی در مورد هیچ یک از این موارد فاش نکرد. تنها در چهار خودروی الکتریکی باقی مانده است که به طرز محسوسی پیرتر می شوند. حتی در مقایسه با رقبای کمتر جاه طلب تسلا اکنون اغلب انتخاب کمتری دارد.

ایلان ماسک می خواهد دنیا را تغییر دهد و به طور کامل به انرژی های تجدیدپذیر روی آورد. تا اینجا جوهر از آخرین، بخش سوم از طرح اصلی او. در حالی که میلیاردر در حال گسترش دیدگاه های اتوپیایی خود است، همه چیز در تولیدکننده خودروهای الکترونیکی تسلا به خوبی پیش نمی رود. ماسک باید خودش را جمع و جور کند.

تسلا

نمایش ماسک دیگر کار نمی کند: این یک طرح اصلی نیست

اما تسلا باید به ارائه و انجام آن به درستی ادامه دهد. را کاهش قیمت از ابتدای سال، در حال حاضر رونق قوی برای سال 2023 داده است. در عین حال، خودروهای الکترونیکی تسلا اغلب دیگر نمی‌توانند با مدل‌های دیگر برندهای معروف همگام شوند: مرسدس بنز و BMW اکنون ماندگارترین استرومر را تحویل می دهند. حتی قدرتمندترین مدل تسلا فقط باید به رتبه هشتم بسنده کند. به هر حال، حداقل استرومر مدل Y با نان و کره، در آینده ای نزدیک ظاهر خواهد شد.

من نسبت به تصویر کلی تردید دارم: تامین انرژی های تجدیدپذیر جهان یک هدف عالی است، اما کاملاً خارج از آنچه که یک شرکت واحد می تواند به آن دست یابد. به خصوص که ماسک نگذاشت به تمام ملاحظاتش که در روز سرمایه گذاران ارائه کرد به کارت هایش نگاه کرد. محتاط بودن نسبتاً غیرمعمول شخص عجیب و غریب باعث می شود مشکوک شوم که او مدت هاست که این کار را کرده است تا آخر فکر نشده دارد.

در حالی که سایر تسلاها می توانند از یک تغییر کامل استفاده کنند: در گزارش فعلی TÜV، کارشناسان ایمنی دریافتند که هیچ خودروی دیگری در بین چهار خودروی الکتریکی محبوب آلمانی وجود ندارد. عملکرد بدتری در HU نسبت به مدل 3 تسلا دارد. بنابراین، تولیدکننده آمریکایی به روند ناپسند خود ادامه می دهد: مدل S در سال گذشته نتوانست TÜV را متقاعد کند. می توان نتیجه گرفت که یک تسلا بیشتر یک ماشین دور ریختنی است از یک همراه قابل اعتماد – هر چه طولانی تر در جاده باشید، بدتر است.

مهم نیست که ایلان ماسک چقدر می تواند پر سر و صدا باشد نقشه اصلی – در حال حاضر قسمت 3، فراموش نکنید – اعلام کنید. اگر در لحظه ای که مهم است، پس فقط یکی انبوهی از ایده های مبهم ارائه شده است، چیزی جز تاثیری استادانه ایجاد می کند. طرفداران، سرمایه گذاران و ناظران از سرتاسر جهان به چیزهای بیشتری امیدوار بودند.

تولیدکننده خودروهای الکترونیکی در حال حاضر جایی در این بین است: ارقام فروش بیش از حد ثابت به نظر می رسند. با بیش از 1.3 میلیون واحد تسلا در سال 2022 بیش از هر زمان دیگری خودروهای الکتریکی خواهد فروخت. مدل Y در حال حاضر موفق ترین خودروی الکتریکی در جهان است. با رشد قابل توجه خود، تسلا باید امسال از آئودی پیشی گرفت. پس از آن، برند برتر آلمانی در مجموع خودروهای کمتری را می‌فروشد – نه فقط خودروهای الکتریکی، بلکه شامل موتورهای احتراقی.

تسلا: قیمت بالا، عملکرد کم

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع