ساعت ها چه زمانی تنظیم می شوند؟ تغییر ساعت زمان تابستان 2023

اگر هر شش ماه یک بار با این سوال روبرو می شوید که «ساعت چه زمانی تغییر می کند؟»، چند یادگاری و یادگاری وجود دارد که می توانید از آنها برای یادآوری اینکه آیا یک ساعت به جلو می رود یا به عقب، استفاده کنید:

  • در تابستان، ساعت به جلو (هر دو با “o”) و در زمستان عقب است.
  • در تابستان، کافه‌ها میزهایی را جلوی در می‌گذارند. در زمستان آنها را “بازگشت” در مغازه قرار می دهید.
  • در زمستان دماهای منفی وجود دارد، بنابراین ساعت به عقب برمی گردد. در تابستان، زمانی که دما بالای صفر است، زمان جلو می رود.
  • در تابستان می توانید یک قدم به جلو بردارید زیرا هوا گرمتر است. در زمستان با سردتر شدن دوباره یک قدم به خانه برمی‌گردید.منبع اصولاً زمان همیشه در هفته آخر اسفند و هفته آخر مهر تغییر می کند. در ابتدای تابستان در چند روز ممکن است یک ساعت خواب کمتری داشته باشید. ساعت شنبه یک ساعت جلو می رود. ساعت تابستانی به طور رسمی به عنوان “ساعت تابستانی اروپای مرکزی” (“CEST”) شناخته می شود. این ساعت “دزدیده شده” در روز یکشنبه 29 اکتبر 2023 پخش می شود، زمانی که ساعت ها به زمان استاندارد باز می گردند.

کاربران گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی نیازی به نگرانی در مورد تغییر ساعت ندارند: ساعت‌های دیجیتال اندروید، iOS و ویندوز معمولاً به‌طور خودکار تغییر می‌کنند – به شرطی که تنظیمات مناسب را انتخاب کرده باشید.

نظرسنجی ها: این چیزی است که آلمانی ها در مورد تغییر زمان فکر می کنند

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2023/03/17 ساعت 12:44 بعد از ظهر

فنی خانه

اکثر کاربران در وب چیز کمی برای گفتن یا نوشتن در مورد تغییر زمان ندارند. اما برخی آن را با طنز می گیرند:

تغییر زمان: فهرست تمام ساعت‌ها و دستگاه‌هایی که باید تنظیم شوند

ساعت مچی قهوه ای BN0211BKMHG

پس از یک نظرسنجی در سراسر اتحادیه اروپا در مورد تغییر زمان که در سال 2018 انجام شد، لغو در اتحادیه اروپا تحت نظارت قرار گرفت. در واقع، اکثریت پارلمان اتحادیه اروپا پس از آن به لغو تغییر ساعت از سال 2021 رأی دادند. با این حال، تاکنون هیچ برنامه اجرایی وجود ندارد. در صورت لغو تغییر ساعت، کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند خودشان تصمیم بگیرند که آیا می خواهند به طور دائم در تابستان یا زمستان زندگی کنند. بر اساس آخرین اطلاعات، «توافقات بین کشورهای عضو» مشکل دارد. در نهایت، هدف این است که از ایجاد تکه تکه ای از مناطق زمانی مختلف در اروپا جلوگیری شود. بنابراین تغییر در سال 2023 لغو نخواهد شد و همچنین برای سال 2024 هیچ نشانه ای مبنی بر تغییر چیزی وجود ندارد.

ساعت ها چه زمانی تنظیم می شوند؟ گفته هایی که باید به خاطر بسپارید – جلو یا عقب؟

تمامی اطلاعات نیز به صورت ویدئو:

تغییر ساعت – شروع به وقت زمستانی: تاریخ 2023

بارومتر سیاسی ZDF در یک نظرسنجی سؤال زیر را مطرح کرد: “اگر تغییر ساعت لغو شود، آیا زمان تابستان را در تمام طول سال می‌خواهید یا زمان زمستانی را در تمام سال؟” پاسخ‌ها نشان می‌دهد که اکثریت افراد مورد بررسی موافق حفظ تابستان هستند. زمان برای همیشه – آیا تغییر زمان باید لغو شود.

این نمودار نتایج یک نظرسنجی را نشان می دهد که در مارس 2019 در مورد ترجیح زمان تابستانی یا زمستانی که تغییر ساعت لغو می شود، انجام شده است. 52 درصد از افراد مورد بررسی مایلند که زمان تابستانی در تمام طول سال با لغو تغییر ساعت اعمال شود (منبع تصویر: Statista / فشارسنج سیاسی ZDF از 28 مارس 2019)

تغییر زمان: برای چه چیزی خوب است؟

طبق اکثر نظرسنجی‌ها، اکثریت آلمانی‌ها متوجه می‌شوند که تغییر ساعت نسبتاً بی‌معنی، غیرضروری یا حتی برای سلامتی آنها مضر است. بسیاری از بی قراری و مشکلات خواب شکایت دارند و حتی پس از تغییر ساعت تحریک پذیر هستند. Statista همچنین تصویری مشابه از (غیر)حس تغییر زمان ترسیم می کند. شما در مورد آن چه فکر میکنید؟

آشپزخانه

اولین باری که ساعت تغییر کرد در طول جنگ جهانی اول در 30 آوریل 1916 در امپراتوری آلمان، اتریش-مجارستان و بریتانیای کبیر بود. این باید دوره استفاده از نور روز را افزایش دهد. اما پس از پایان جنگ جهانی اول، مرحله اول به حالت تعلیق درآمد. تا سال 1975 بود که اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از این روش پیروی کردند و ساعت تابستانی را معرفی کردند. این طرح ها در سال 1977 اجرا شد. استفاده بهتر از انرژی نیز در اینجا اولویت داشت. از سال 1996 ساعت در اتحادیه اروپا به طور یکنواخت تغییر کرده است. آلمان یکی از بیش از 60 کشوری است که ساعت را به جلو یا عقب می‌گذارند. با این حال، تغییر زمان اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد و به عنوان بی معنی تلقی می شود. بسیاری دیگر تغییر زمان را فرصتی برای صرفه جویی در انرژی نمی دانند و تغییر زمان را یک اثر تاریخی می دانند.

بالاخره کی تغییر ساعت لغو می شود؟

مارس اینجاست و به زودی خواهد بود، اما نه این یکشنبه. زمان تابستان چندان دور نیست. مانند هر شش ماه، این سوال مطرح می شود که چه زمانی ساعت تغییر می کند.

تصاویر بیش از 1000 کلمه را بیان می کنند. این گرافیک تغییر زمان را خیلی ساده توضیح می‌دهد: هنگام تغییر به زمان تابستانی، ساعت به جلو (زرد) می‌رود، در هنگام تغییر به زمان زمستانی، دوباره به عقب باز می‌گردد (آبی):

infographic_19723_time_changeover_to_summer_and_winter_time_n
تغییر زمان: در 26 مارس 2023، تصویر سمت چپ معتبر است، سپس ساعت به عقب برگردانده می شود. (منبع تصویر: Statista)

ساعت عوض شده؟ اینجوری زیاد نیست

به طور معمول، هر ساعت رادیویی باید به طور خودکار تغییر کند. یا؟

با اکثر ساعت های مدرن، دیگر لازم نیست خودتان کاری انجام دهید. اگر تنظیمات پیش‌فرض را تغییر ندهید، معمولاً در تلفن هوشمند، رایانه شخصی یا ساعت هوشمند، تغییر زمان به صورت خودکار انجام می‌شود. در اینجا یک نمای کلی از ساعت ها یا دستگاه های فنی با ساعت یکپارچه وجود دارد که ممکن است نیاز به تغییر دستی داشته باشد. می توانید این مقاله را در تلفن همراه خود باز کنید و تمام نکات را بررسی کنید یا می توانید از این چک لیست به عنوان یک استفاده کنید فایل PDF را از اینجا دانلود کنید و آن را چاپ کنید.

تغییر ساعت بعدی از شنبه 25 اسفند تا یکشنبه 5 اسفند از ساعت 2 تا 3 بامداد است.

دستگاه های الکترونیکی، متفرقه