وضعیت متشنج اقتصادی نیز بر سامسونگ اثر گذاشته است. گروه الکترونیک در سه ماهه چهارم سال 2022 سود کمتری نسبت به 8 سال گذشته داشته است. فروش گوشی های هوشمند به ویژه باعث نگرانی است.

سامسونگ الکترونیکس

نه تنها مصرف کنندگان سال 2022 سختی را پشت سر می گذارند، بلکه شرکت ها نیز سال سختی را پشت سر می گذارند. در پاسخ به تورم بی سابقه و قیمت بالای انرژی، مصرف کنندگان در همه جا پس انداز می کنند – از جمله هنگام خرید لوازم الکترونیکی.

سامسونگ نسبت به سال 2014 سود کمتری دارد

سامسونگ در حال حاضر به طور خاص این را احساس می کند. برای سه ماهه چهارم سال 2022، کره جنوبی یک منفی بزرگ گزارش کرده است. دور و بر 69 درصد کاهش یافت (منبع: رویترز). نکته اصلی این است که سامسونگ برای دوره بین اکتبر و دسامبر سال گذشته تبدیل شده است حدود 3.2 میلیارد یورو. در مدت مشابه سال گذشته، کمی بیش از 10 میلیارد یورو بود. همین است کمترین سود سه ماهه از سال 2014 – آخ.

لی مین هی، تحلیلگر می گوید: «همه کسب و کارهای سامسونگ دوران سختی را سپری کرده اند. اما به ویژه تراشه ها و تلفن های همراه.» سامسونگ در حال حاضر نگران فروش نیمه هادی ها و به ویژه بخش گوشی های هوشمند است. را به نظر می رسد گوشی های هوشمند فعلی سامسونگ چندان خوب عمل نمی کنند طبق انتظار برای فروش

دلداری کوچک برای سامسونگ: رهبر صنعت تنها شرکتی نیست که با شرایط سخت اقتصادی جهانی دست و پنجه نرم می کند. حتی به اپل هم می رسد. طبق گزارش رسانه ها، سازنده فرقه اخیراً مجبور شد سفارشات تامین کنندگان را به سمت پایین اصلاح کند. دلیل: تقاضای کمتر.

گوشی هوشمند جدید سامسونگ؟ تو باید بدانی:

گلکسی S23 باید یک موفقیت باشد

سه ماهه چهارم ضعیف سال 2022، گلکسی اس 23 را دوباره در کانون توجه قرار داده است. سامسونگ باید با گوشی هوشمند برتر جدید خود به چشم گاو نر بزند. قیمت جذاب حداقل چیزی است که برای افزایش فروش گلکسی S23 لازم است. به نظر می‌رسد سامسونگ نیز این را می‌داند: با وجود تورم، گلکسی S23 نباید گران‌تر از مدل قبلی خود باشد – برخلاف رقبای اپل.