یک آشنا سازنده ناشناس از هند توانست برای اولین بار سامسونگ را از جایگاه دوم خارج کند. در حالی که Fire-Bolt آخرین بار در آمارها تحت عنوان “سایر” خلاصه شده است، سهم بازار جهانی اکنون 9 درصد است و فقط از سامسونگ جلوتر است. به گفته محققان بازار، فروش این سازنده تنها در یک سال 57 درصد افزایش یافته است. Fire-Bolt به عنوان سریع ترین برند ساعت هوشمند در حال رشد در جهان شناخته می شود.

بازار ساعت های هوشمند دوباره کوچک شده است که به ویژه سامسونگ و اپل آن را احساس کرده اند. در حال حاضر سامسونگ حتی از نظر سهم بازار از رتبه دوم سقوط کرده است. یک تولید کننده نسبتا ناشناخته از هند به سادگی بسیار سریعتر رشد می کند.

سامسونگ الکترونیکس

ساعت های هوشمند: سامسونگ رتبه دوم را از دست داد

اطلاعات بیشتر در مورد برترین ساعت های هوشمند فعلی سامسونگ در ویدیو:

سامسونگ: به گلکسی واچ 6 امیدواریم

بر اساس داده های جدید محققان بازار در Counterpoint Research، بازار جهانی ساعت های هوشمند دوباره کوچک شده است. در مقایسه با سه ماهه اول سال 2022، فروش جهانی بین ژانویه تا مارس 2023 1.5 درصد کاهش یافته است. در سه ماهه قبل، کاهش 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مشاهده شده بود. به ویژه، گفته می شود که ساعت های هوشمند با قیمت بالاتر بسیار ضعیف تر به فروش می رسند.

Fire-Bott تا کنون عمدتاً بر ساعت‌های هوشمند تمرکز کرده است. که ظاهری شبیه به ساعت اپل دارد، اما با قیمت بسیار پایین تری ارائه می شوند. مشتریان نیز با سیستم امتیازدهی اغوا می شوند. امتیازهای جمع آوری شده را می توان با محصولات مبادله کرد.

اپل و سامسونگ سهم خود را در بازار از دست داده اند. ظرف یک سال، اپل واچ 6 درصد و ساعت گلکسی 1 درصد کاهش یافت. در حالی که اپل هنوز می تواند مقام اول را کسب کند، سامسونگ از رتبه دوم به سوم سقوط کرد (منبع: کنترپوینت تحقیق).