زمان های بهتر برای مشتریان خودرو دیری نخواهد آمد

مشتریان در شرایط سخت مالی، تامین مالی گران قیمت و عرضه در حال بهبود – همه اینها نشان می دهد که قیمت ها در آینده کاهش خواهند یافت. بنابراین اگر می توانید صبر کنید، باید صبر کنید کمی بیشتر نگه دارید پس از آن شانس می تواند افزایش یابد و قیمت های متوسط ​​واقعی تر دوباره در بازار غالب شود. زیرا حتی اگر روند گران قیمت به پایان برسد: آنهایی که افراطی دارند افزایش قیمت ها هنوز جبران نشده است.منبع

کاهش قیمت در بخش خودروهای جدید – بیش از همه توسط تسلا – تأثیر مثبتی بر قیمت خودروهای دست دوم دارد. به همان اندازه که تسلا قیمت خودروهای جدید را کاهش داده است، موارد استفاده شده را به سختی می توان با قیمت بالاتر فروخت.

خریداران خودرو در این دوران گرانی کار آسانی ندارند. اگر به دنبال کیف دست دومی می گردید، ماه هاست که سخت تر شده است. اما باد در حال چرخش است: در نهایت، شانس بیشتر مشتریان آلمانی دوباره بهتر است.

یک سیگنال خوب برای خریداران خودرو: وسایل نقلیه دست دوم ارزان فقط موضوع زمان است

چند سال گذشته دقیقاً بهشتی برای خریداران خودرو نبوده است. عرضه کم، زمان انتظار طولانی و قیمت های وحشتناک بازار را تعیین کرده است. اکنون وضعیت گام به گام در حال بهبود است. بالاتر از همه خریدار استفاده شده – بالاخره اکثریت واضح در آلمان – می تواند منتظر کاهش قیمت ها باشد.

Martin Endlein از Deutsche Automobil Treuhand (DAT) توضیح می دهد که چرا: «نمایندگان این کار را دارند فضاهای ماشین بسیار پر استفاده شده”به گزارش کارشناس روز یکشنبه جهان. ماه های قبل و مخصوصاً سال 2022 اما مربوط به عدم تمایل مشتریان به دلیل قیمت های بالا و در دسترس بودن کمیاب شکل گرفته است.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و یک جایزه زیست محیطی دریافت کنید

مقایسه قیمت بین خودروهای الکتریکی و موتورهای احتراقی مشخص نیست:

با وجود تغییر روند: قیمت خودرو همچنان بالاست

Endlein می‌تواند دلیل دیگری برای بی‌میلی مشتریان داشته باشد: تامین مالی گران‌تر به دلیل افزایش نرخ‌های بهره. بنابراین، نمایندگی ها در وضعیت دشواری قرار دارند که باید از نظر مشتری تأثیر مثبتی بر قیمت ها داشته باشد: “من فرض می کنم که تجارت قیمت های خود را به سمت پایین تنظیم می کند.” به گفته کارشناس DAT

حالا ثبت نام کنید نقطه اوج که در آن از عرضه کمیاب مازاد عرضه تبدیل شود. که به نوبه خود باید در حال حاضر باعث کاهش قیمت ها شود. میانگین قیمت خودروهای دست دوم از مارس 2023 کاهش یافته است. Die Welt am Sonntag گزارش می دهد که در پورتال آنلاین محبوب Autoscout24، قیمت ها در ماه می 0.8 درصد نسبت به آوریل کاهش یافت. این منجر به تغییر جزئی روند می شود، اما قیمت ها هستند هنوز در سطح بالایی است.