رسوایی نیروگاه بالکن در حال گسترش است: اینورترهای بیشتری تحت تأثیر قرار گرفتند

اما خبرهای خوبی نیز وجود دارد، زیرا اینورترهای Hoymiles در جاهای دیگر مورد مطالعه قرار گرفته اند. رله نه تنها وجود دارد، بلکه همانطور که مشخص شده است راه اندازی می کند:

در واقع، حامیان نیروگاه های بالکن در حال حاضر در حال مبارزه برای کاهش مقررات هستند تا بتوانید یک سیستم خورشیدی کوچک را حتی راحت تر ثبت کنید. یک سازنده چینی در حال حاضر با صرفه جویی در مکانیزم ایمنی اجباری، این کار را اژدر می کند. نه فقط یک مدل، بلکه بسیاری دیگر.

اینورترهای دی همه بدون رله

شما می توانید کل ویدیو را اینجا ببینید:

اینورترهای Hoymiles تحت تأثیر قرار نگرفته اند

وقتی او در مورد همکاری با دی صحبت می کند، به ویژه جسورانه می شود. بر این اساس، وی با این ادعاها با شرکت چینی مواجه شد و یک اینورتر 600 جدید دریافت کرد مجهز به رله ایزوله مربوطه باید باشد. از نظر بصری، همه چیز یکسان به نظر می رسد. با این حال، یک آزمایش نشان می دهد که رله فرضی راه اندازی نشود.

اخیراً گزارش دادیم که کارشناسان مختلف در زمینه نیروگاه های بالکن، رسوایی بزرگی را کشف کرده اند. گفته می شود که یک رله در اینورتر Deye 600 وجود ندارد که در مواقع اضطراری اتصال را قطع می کند. بدون این رله، اینورتر از امنیت کمتری برخوردار نیست زیرا مکانیسم های ایمنی دیگری نیز وجود دارد، اما اینطور است دیگر قوانین مقرر در آلمان را رعایت نمی کند. این امر گواهی را برای تأیید باطل می کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، در ابتدا همه چیز یک خطر ایمنی نیست، زیرا مکانیسم های ایمنی دیگر برای قطع جریان برق در صورت لزوم وارد عمل می شوند. با این وجود، گواهی اینورترهای Deye نامعتبر خواهد بود. آژانس شبکه فدرال اکنون باید اقدام کند. این دومی قبلاً تحقیقاتی را انجام داده بود، اما هنوز هیچ ممنوعیتی صادر نکرده بود.منبع مقاله اصلی:

لادلی نیز به آن اشاره می کند دیگر اینورترها تحت تأثیر قرار می گیرند. به خصوص با مدل های تخفیف دار. با این حال، او نمی خواهد نام سازنده را ذکر کند. بر این اساس، ما نمی دانیم کدام مدل های دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند.

علاوه بر این، اینورتر Deye زمانی که برق در دسترس است به کندی راه اندازی نمی شود، بلکه بسیار سریعتر است. این در واقع در آلمان نیز مجاز نیست.

به روز شده: اکنون می توانید رله اضافی را از سازنده سفارش دهید:

هولگر لاودلی، مخترع نیروگاه بالکن، در ویدئوی خود خشمگین و ناامید نشان می دهد. چون اینورترهای دیگه رو از دیه جدا کرد و همه جا با همین مشکل مواجه شد. بنابراین نه تنها مدل 600 تحت تأثیر قرار می گیرد، بلکه همچنین تحت تأثیر قرار می گیرد مدل های 500 و 1300 و 2000 وات. بنابراین احتمالاً رله در همه اینورترهای Deye ذخیره شده است.

اینورتر اصلاح شده هم معیوب است؟

من قبلاً از Deye SUN-M80G3-EU-Q0 “بازبینی شده” استفاده می کنم. (منبع تصویر: GIGA)