در روسیه، آیفون 14 باکس آفیس موفق شد

در حالی که نسخه استاندارد آیفون 14 در آلمان با قیمت 999 یورو در دسترس است، روس ها باید خیلی بیشتر در جیب خود فرو کنند. در MTS، این گوشی هوشمند برای مشابه در دسترس است حدود 1400 یورو. در همان زمان، ارائه‌دهنده تلفن همراه بیان می‌کند که هنوز ممکن است مدتی طول بکشد تا مشتریان بتوانند واقعاً آیفون جدید خود را در دست بگیرند: زمان انتظار تا 120 روز قابل انتظار است.

هر آنچه که باید در مورد آیفون 14 (Pro) در ویدیو بدانید:

آیفون 14 در روسیه از طریق “واردات موازی”

با وجود تحریم های گسترده جهان غرب، آیفون 14 در روسیه بسیار محبوب است. اگرچه اپل رسما از این کشور خارج شده است، اما آیفون جدید در آنجا فروش خوبی دارد. گفته می شود فروش در روزهای اول پیش فروش 150 درصد بیشتر از آیفون 13 است.

سیب

آیفون 14: بسیاری از روس ها آن را می گیرند

که آیفون جدید اصلا در روسیه ارائه می شود، تعجب آور به نظر می رسد. اپل مانند بسیاری از شرکت های دیگر روسیه را ترک کرد. تحریم های ناشی از جنگ تجاوزکارانه روسیه در اوکراین در واقع ارائه محصولات غربی در روسیه را غیرممکن می کند.

به گفته MTS، بزرگترین ارائه دهنده ارتباطات سیار روسیه، حدود 70 درصد از مشتریان تاکنون آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس تصمیم گرفت. گفته می شود که کم محبوب ترین مدل آیفون 14 با 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی است.

طبق گزارش‌های چینی، آیفون جدید در روسیه از همه جا فروش خوبی دارد. در مقایسه با آیفون 13، اعداد پیش فروش یکسان است 150 درصد افزایش یافته است (منبع: My Drivers).

در اوایل ماه مارس، دولت روسیه مقررات جدیدی در این مورد داشت “واردات موازی” محصولات معرفی کرد. به گفته آنها، بر اساس دیدگاه روسیه، واردات محصولات از خارج از کشور حتی بدون اجازه صریح صاحب برند قانونی است.

به گفته دنیس مانتوروف، وزیر تجارت و صنعت روسیه، “واردات موازی” در سال 2022 تبدیل به یک خواهد شد. مبلغی در حدود 16 میلیارد یورو رسیدن. علاوه بر آیفون، لباس‌ها و خودروهای لوکس نیز باید به روسیه راه پیدا کنند.منبع