در اپل، همه چیز در جعبه به صدا در می آید

اما همه اینها واقعاً جدید نیست. چند سال پیش، اچ تی سی فناوری مشابهی را در گوشی هوشمند U12 نصب کرد. همچنین در این تلفن همراه هیچ دکمه پاور معمولی و کلیدهای ولوم معمولی وجود نداشت.

جزئیات هیجان انگیز آیفون 15 در حال حاضر مشخص شده است، حتی اگر گوشی های تلفن همراه جدید اپل تا پاییز 2023 منتظر نباشند. حداقل با دو مدل پرو، به معنای واقعی کلمه می لرزد یا می لرزد – دلیل خوبی دارد.

سیب
حیله: یک سطح حساس به لمس نصب شده است، سپس حرکت کلید واقعی توسط ارتعاش یک موتور به اصطلاح Taptic ایجاد می شود. کاربران فقط توهم فشار دادن دکمه را تجربه می کنند. این کار در آیفون‌های دارای دکمه هوم و مک‌بوک ایر/پرو فوق‌العاده است. راستش را بخواهید، من نمی توانم تفاوتی با یک دکمه هوم واقعی یا ترک پد با طراحی قدیمی قائل شوم.

همانطور که در ویدیوی ما مشاهده می شود، این تلفن همراه اندروید قبلاً به فناوری مشابهی متکی بود:

تلفن اندرویدی با فناوری مشابه شکست خورد

مزیت چنین ساخت و ساز آشکار است. سایش کمتر، یکپارچگی پایدارتر کیس و احتمالاً شرایط بهینه از نظر سفتی و در نتیجه محافظت بهتر در برابر آب و گرد و غبار. در واقع، تقریباً فقط مزایایی وجود دارد. عیب کوچک: اگر حدس بزنیم تعمیر و تعویض قطعات می تواند دشوارتر و گرانتر باشد.

U12 تنها به همین دلیل برای اچ تی سی موفقیت آمیز نبود، امروزه سازنده دیگر نقشی در بازار ندارد. با این حال، امید موجهی وجود دارد که اپل از هر نظر با آیفون 15 بهتر عمل کند.

منبع به همین دلیل، آیفون 15 پرو (Max) نیز باید دو موتور تاپتیک اضافی نصب شود. سپس اینها در سمت راست و چپ دستگاه قرار می گیرند و Taptic Engine از قبل موجود را گسترش می دهند، که اکنون محدود به فراخوانی لرزش است.

اما در نهایت راه حل برای همکار و آزمایش کننده من Kaan Gürayer قانع کننده نبود. او که ناامید شده بود، در ژوئیه 2018 نوشت: «در حالی که توهم «فشار واقعی» با اپل کامل است، HTC U12 Plus در این رشته از همه چیز دچار لغزش می شود. زیرا کلیدها بلافاصله واکنش نشان نمی دهند، اما همیشه با کمی تاخیر. با این حال، این حداقل تاخیر کافی است تا بلافاصله یادآوری شود که اینها کلیدهای واقعی نیستند.”

حالا نوبت دکمه پاور و دکمه های صدا است. Insider Ming-Chi Kuo در مورد آخرین اصلاحات تلفن همراه آینده اپل گزارش می دهد. بر این اساس، هر دو نوع از مدل‌های Pro آیفون 15 دکمه‌های فیزیکی خود را از دست می‌دهند. به جای دکمه های واقعی با افت محسوس، اپل قرار است از فناوری ثابتی استفاده کند که قبلاً به روشی مشابه از دکمه هوم آیفون 7 یا از ترک پد مک بوک ها از سال 2015 می شناسیم (منبع: مینگ چی کو).

آیفون 15: مدل های حرفه ای بدون دکمه های “واقعی” دیگر