درب «DVD rom» را با کیبورد باز کنید +آموزش مشرق نیوز

استفاده از حافظه‌های نوری همچون CD و DVD شاید نسبت به انواع حافظه فلش و هارد کم رنگ‌تر شده باشند، اما باز هم از انها استفاده می‌شود. بطور کلی رم کامپیوتر و RAM دسکتاپ به منظور یکسان در رایانه عمل می‌کنند. هر دو مسئول ذخیره کوتاه مدت حافظه در سیستم رایانه هستند. دانستن الزامات کامپیوتر قبل از خرید هر نوع حافظه بسیار مهم است.

افزایش قیمت خودرو در بازار +جدول

عملاً ،  DDR3 8 گیگابایتی اند، اگرچه برخی از کارت های 16 گیگا بایتی نیز در دسترس هستند. برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی ، هر نسل آن دارای بریدگی در پین ها و در مکان های مختلف است. این بدان معنا است که شما نمی توانید به طور تصادفی ماژول های RAM خود را با هم مخلوط کرده یا به مادربرد خود آسیب برسانید ، حتی اگر اشتباهی خریداری کرده باشید. RAM اصلی DDR برای اولین بار در سال 2000 به طور کلی در دسترس قرار گرفت و مانند SDR  ، اکنون منسوخ شده است. تقریباً تمام رم هایی که اکنون در دسترس خواهید دید ، نسلی از DDR است. اگرچه دو فرم RAM از یک فناوری یکسان استفاده می کنند و عملکرد آن ها دقیقاً به همان شیوه کار می کند ، شما نمی توانید آنها را مخلوط کنید.

  • البته با یک کابل افزایش طول USB، می‌توان این مشکل را حل کرد، ولی به هر حال یک کابل دیگر کمی کار را سخت می‌کند.
  • ممکن است یکی دلایل خرابی شدن سی دی رام کامپیوتر و نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر به علت وجود گرد و غبار به داخل این قطعه سخت افزاری باشد.
  • از آنجا که کمپانی هایی مانند اینتل با فناوری جدید CPU عرضه می شوند ، به چیپست های مادربرد جدید نیاز دارند.
  • درایور لپ تاپ با استفاده از نور لیزر یا امواج الکترومغناطیسی، اطلاعات ثبت‌شده بر روی دیسک‌ها می‌خواند.

بیشتر درایوهای CD و DVD برای سیستم های رایانه ای رومیزی از رابط IDE استفاده می کنند که به شما اجازه می دهد دو دستگاه روی یک کابل واحد قرار بگیرند. معمولاً یک یا چند جامپر پشت درایو از عهده این تنظیم بر می آیند. بر روی تمامی لنزها یک پتانسیومتر (مقاوت قابل تغییر) قرار دارد که جریان ورودی به سنسور اصلی را کنترل می کند. به وسیله یک پیچ گوشتی ریز محور، می توانید مقاومت را زیاد کرده و شدت جریان ورودی به لنز را مقداری افزایش دهید. در هنگام تنظیم دقت کنید که زیاد کردن بیش از حد جریان ورودی به لنز، منجر به سوختن لنز در کوتاه مدت می شود. بله هر درایو اکسترنال ی که قابلیت رایت دیسک داشته باشد می تواند انواع دیسک ها را با توجه به ظرفیت دیسک رایت کند.

معایب استفاده از درایو نوری اکسترنال

البته به شرطی که کامپیوتر دارای یک شکاف باز برای یک درایو خارجی باشد. این راهنما آموزش نصب درایو CD / DVD رام در کامپیوتر  را به شما نشان می دهد. روش مناسب نصب درایو نوری مبتنی بر ATA را در رایانه رومیزی با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس را بیاموزید . بافر ، حافظه ای موقت است که وظیفه نگهداری اطلاعات پردازش شده را بر عهده دارد .

شما نمی توانید یک چوب DIMM را در یک شکاف SO-DIMM قرار دهید ، و بالعکس (پایه ها و شکاف ها به هم نمی خورند). اگر متوجه شدید که به طور ثابت این اتفاق می افتد ، باید درایو دیسک خود را تعویض کنید. برخی از کاربران از وجود یک سوراخ به اندازه پین ​​در درایو DVD بی اطلاع هستند. قرار دادن یک گیره کاغذ در سوراخ باعث باز شدن درایو می شود. اگر درایو DVD شما در Device Manager نشان داده نشود ، ممکن است کابل آن شل شده باشد. وقتی کامپیوتر از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود ، کابل ها به طور تصادفی از برق جدا می شوند.

راهنمای جامع خرید بهترین لپ تاپ اقتصادی (اداری – دانشجویی و دانش ‌آموزی)