درایو D را فعال کنید (چون ناگهان از بین رفت)

اگر درایو D دیگر برای شما نمایش داده نمی شود، این اغلب به یکی از دلایل زیر است:

  • درایو D پس از به روز رسانی ویندوز از بین می رود.
  • درایو D دیگر حرف درایو (پنهان) ندارد.
  • درایو D هیچ اتصال برق یا داده ای ندارد زیرا کابل شل است.
  • درایو D به طور تصادفی فرمت شد (حذف شد).

آیا درایو D خود را پس گرفتید؟ در مورد تجربیات خود در نظرات زیر این راهنما به ما بگویید. با تشکر.

به طور پیش‌فرض، ویندوز روی درایو C نصب می‌شود. درایو D، برای مثال، یک هارد دیسک یا پارتیشن دیگری برای ذخیره‌سازی فایل‌ها است. اگر فقط یک هارد دیسک به عنوان درایو C وجود دارد، درایو D نیز می تواند درایو سی دی باشد.

درایو D ناگهان رفت

مارکو کراتزنبرگ

درایو D فرمت یا پاک شد

اگر روش بالا جواب نداد، به نظر می رسد که درایو D به نوعی شلیک شده است. معمولاً می توانید آنها را با ابزاری مانند “EaseUs Data Recovery Wizard Free” بازیابی کنید. شما می توانید دستورالعمل های دقیق را در اینجا پیدا کنید:

اگر نمی توانید حرف D را انتخاب کنید، احتمالاً توسط درایو دیگری استفاده می شود – برای مثال درایو CD. سپس ابتدا باید یک حرف درایو متفاوت به درایو سی دی به همان روش اختصاص دهید. پس از آن می توانید از حرف D برای درایو D اصلی خود استفاده کنید.

بستر، زمینه:ویندوز، ویندوز 9x

مارکو کراتزنبرگ

درایو D را بازیابی کنید

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

اگر قبلاً رایانه خود را باز کرده اید، ممکن است یک کابل شل شده باشد. شما می توانید این را نسبتاً سریع بررسی کنید. در غیر این صورت، در دو مورد اول، درایو را می توان دوباره به راحتی نمایش داد، از جمله داده های روی آن.

درایو D را فعال کنید

  1. کلید ترکیبی را فشار دهید پنجره ها + آربرای باز کردن پنجره Run.
  2. در حال تایپ کردن diskmgmt.msc و Enter را فشار دهید تا Disk Management باز شود.
  3. روی “در نوار منو در بالا کلیک کنیدعمل“>”دیسک را دوباره اسکن کنید“.
  4. سپس بررسی کنید که آیا درایو D شما در لیست ظاهر می شود یا خیر. معمولاً می توانید آن را از روی ظرفیت ذخیره سازی یا نام تشخیص دهید.
  5. اگر درایو D خود را می بینید اما حرف درایو ندارد، روی آن کلیک کنید دکمه سمت راست ماوس و انتخاب کن “تغییر حرف و مسیر درایو” بیرون از. در پنجره کوچک روی دکمه ” کلیک کنید “اضافه کردن به” یک حرف درایو جدید در بالا انتخاب می کند و با ” تایید می کندخوب“.
در اینجا می توانید دوباره در رسانه داده بخوانید.  (منبع تصویر: GIGA)
در اینجا می توانید دوباره در رسانه داده بخوانید. (منبع تصویر: GIGA)

من نمی توانم حرف D را انتخاب کنم

اگر درایو D به دلایل نامعلومی فرمت یا حذف شده است، می توانید اطلاعات را بازیابی کنید. با این حال، اگر داده ها بسیار مهم هستند، توصیه می کنیم یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای پیدا کنید تا داده ها را برای شما بازیابی کند. زیرا در بدترین حالت، هنگام تلاش برای بازیابی اطلاعات درایو شما به طور غیرقابل برگشتی از بین می رود. ما هنوز این مورد را تجربه نکرده ایم، اما ممکن است اتفاق بیفتد.

نکته خواندن

نکته خواندن

اگر ویندوز دیگر درایو D شما را نشان نمی‌دهد، ابتدا نگران این هستید که آیا داده‌های روی آن نیز ناپدید شده‌اند. اکثراً اینطور نیست. در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه درایو D خود را دوباره فعال کنید.