تا کنون، Apple Car تنها به عنوان یک مفهوم در دسترس است:

در نهایت، سیب فقط با آب می جوشد

در بلومبرگ، مارک گورمن، عضو داخلی اپل، بار دیگر کمی بیشتر می داند و به روز شده را با ما به اشتراک می گذارد. وضعیت دانش در مورد ماشین الکتریکی آینده اپل. سازنده آیفون سال هاست که بی سر و صدا و مخفیانه روی این موضوع کار می کند (منبع: بلومبرگ).

خودروی الکتریکی اپل: عرضه، قیمت و ویژگی‌ها مشخص‌تر می‌شوند

اپل می‌خواهد خودروی برقی خود را زودتر به بازار عرضه کند. قیمت باید کمی ارزان تر از برنامه ریزی شده باشد، اما مشتریان بالقوه باید با یک ویژگی مهم خداحافظی کنند – وضعیت فعلی.

سیب

تسلا نیز با تاخیر دست و پنجه نرم می کند. این وسیله نقلیه عالی در ابتدا در سال 2019 ارائه شد و هنوز در دسترس نیست:

  • قیمت زیر 100000 تومان: اپل در واقع تحقیقاتی را برنامه ریزی کرد و قیمت ماشین الکتریکی را بسیار بالا تعیین کرد، هدف ارزشی کمتر از 120000 دلار آمریکا بود – خیلی بالا. طبق آخرین گزارش، اپل اکنون در حال برنامه ریزی یک خودروی الکتریکی با قیمت زیر 100 هزار دلار است. هنوز در بخش پریمیوم، اما کمی ارزان تر است. این تهدید یک جنگ قیمتی با رهبر صنعت تسلا است. مدل S پریمیوم آن در ایالات متحده با قیمت بیش از 100000 دلار آمریکا شروع می شود – به طور خاص: 104990 دلار آمریکا. ماشین اپل احتمالا باید در همان کلاس بازی کند و حتی ارزان تر است.
  • خداحافظی با رانندگی خودکار: هدف اپل احتمالاً بیش از حد بلندپروازانه بود و اکنون مشروط به امکان‌سنجی است. این بدان معناست که: یک خودروی الکتریکی کاملاً خودمختار که در آن مسافران بتوانند در کابینی شبیه به لیموزین بدون فرمان و پدال روبروی یکدیگر بنشینند، فعلا وجود نخواهد داشت. این پروژه توسط اپل متوقف شده است. در عوض، مدلی که اکنون برنامه ریزی شده است باید بسیار محافظه کارانه تر باشد – بنابراین فرمان، پدال ها و چیدمان صندلی های معمولی ایمن در نظر گرفته می شوند. به هر حال، خودروی اپل نیز باید به تنهایی در بزرگراه رانندگی کند. Ergo: اپل نمی تواند بیش از آنچه که یک تسلا می تواند ارائه دهد ارائه دهد.

پروژه اپل قبلاً فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است و اکنون بیشتر و بیشتر ملموس تر می شود. اکنون سه یافته جدید به بیرون درز کرده است:

  • انتشار 2026: در ابتدا، ارائه Apple Car برای سال 2025 در دست بحث بود. دیگر نمی توان قرار را نگه داشت و تاخیر دارد. اپل تا سال 2026 زودتر آماده می شود. بنابراین اگر می‌خواهید از اپل خودرو بخرید، در سال‌های آینده همچنان باید به دنبال گزینه‌های جایگزین باشید و هنوز نمی‌توانید اعتصاب کنید و بخرید.