خودروهای الکترونیکی برای تویوتا به یک شرم واقعی تبدیل می‌شوند – اکنون گامی جدی در پی دارد

کل سری مدل در حال حاضر در حال فراخوانی است: دلیل این امر پیچ‌های توپی چرخ‌ها است که ممکن است در حین مانورهای رانندگی خاص شل شوند. بدترین حالت در چنین حالتی، یک چرخ هنگام رانندگی خداحافظی می کند. گفته می شود در ایالات متحده، 260 وسیله نقلیه که قبلاً تحویل داده شده اند تحت تأثیر این فراخوان قرار می گیرند.

ورود تویوتا به بازار خودروهای الکتریکی خالص با bZ4X دیر انجام شد. او باید بیشتر از این موفق می شد تا بتواند هر چیزی را پاره کند. اما اوضاع طور دیگری رقم خورد. پس از سرخوشی اولیه در بین مشتریان آلمانی e-SUV تویوتا اکنون در وضعیت بدی قرار دارد.

تویوتا با پیشنهاد بازخرید، به این امر اعتراف می کند مشکلات جدی در خودروهای برقی هستند. در غیر این صورت، همانطور که معمولا در مورد فراخوان ها اتفاق می افتد، عیب برطرف می شود و خودروها به مشتری بازگردانده می شوند.

مشتریان آلمانی کمی خوش شانس تر هستند: گفته می شود 283 bZ4X از اواخر ژوئن در اینجا فراخوان شده است. اگرچه آنها بودند هنوز به صاحبان جدید تحویل داده نشده است. به گفته Electrek، کمپین فراخوان بر 2700 خودرو در سراسر جهان تأثیر می گذارد – کل فروش از زمان عرضه به بازار در سال 2021.

از جمله، تویوتا به مشتریان آمریکایی آسیب دیده خودروهای کرایه ای ارائه کرد، غرامت ارائه کرد و کوپن هایی را برای شارژ رایگان توزیع کرد. اکنون سازنده می‌خواهد از این هم فراتر برود: خریداران bZ4X می توانند به سادگی خودروی الکتریکی را پس دهند و بازپرداخت کامل دریافت کنید – به شرطی که وسیله نقلیه در شرایط خوبی به غیر از نقص تویوتا باشد.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و 6000 یورو جایزه بگیرید

اولین خودروی برقی چیزی را که تویوتا مدت‌ها مدنظرش بوده، به خطر می‌اندازد

تویوتا با اولین خودروی برقی خود مشکلات زیادی دارد. bZ4X از یک امید دیرهنگام به یک کابوس متوسط ​​برای سازنده سنتی ژاپنی در حال توسعه است. این فراخوان مدت هاست که در حال انجام است، اما اکنون تویوتا اقدامات شدیدتری را انجام می دهد.

تویوتا می‌خواهد خودروهای الکتریکی کاملاً جدید را از مشتریان بخرد

تویوتا خودروی مفهومی bZ4X را در یک تیزر نشان می دهد

در تریلر، مشکلات bZ4X هنوز قابل مشاهده نیست:

یک نشانه کوچک خوب: مشکل ربطی به این واقعیت ندارد که bZ4X یک ماشین الکتریکی است. نه باتری و نه موتور الکتریکی مقصر نیستند. اما: سازنده ژاپنی دارد از همه چیز، در صلاحیت اصلی خود، کیفیت، شکست خورده است. در واقع، وسایل نقلیه بزرگترین خودروساز در حال حاضر در جهان به استانداردهای بالا و طول عمر خود معروف هستند. شکست آبروی ژاپنی ها در این زمینه تلخ تر است.منبع