توطئه بیله فلد: پشت آن چیست؟

ویلسبرگ 17 – توطئه بیله فلد / اوباش

اولین اظهارات مبنی بر اینکه شهر است بیله فلد نباید بدهددر اوایل سال 1994 پیدا شد. منشاء نظریه ها Usenet است. از آن زمان، داستان بیشتر و بیشتر گره خورده است، حتی در سال 2023 این توطئه بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ شبکه است.

 • بیانیه مرکزی این نظریه است که شهر «بیله فلد» وجود ندارد.
 • دانشمند کامپیوتر آخیم هلد از کیل به عنوان مبتکر این نظریه نام برده می شود. در یک مهمانی دانشجویی، هلد از دیدن فردی از شهر ابراز تعجب کرد. این ایده از مهمانی به کانال Usenet “de.talk.bizarre” راه پیدا کرد.
 • در زمانی که داستان باز شد، کار ساخت و ساز گسترده ای در A2 به سمت Bielefeld انجام شد. این بدان معنی بود که نام شهر تا حد زیادی بر روی تابلوهای بزرگراه چسبانده شد، پس از اینکه همه راه‌ها برای کارهای ساختمانی بسته شدند.
 • در Usenet، این فرض که بیله فلد وجود ندارد بیشتر مطرح شد. “توطئه” از همان ابتدا وجود داشت طنز منظور هدف شکستن تئوری های توطئه رایج بود اغراق کردن.
 • ایراداتی مبنی بر اینکه مردم بیله‌فلد شناخته شده‌اند به سختی رد می‌شوند و پس از آن شستشوی مغزی داده می‌شوند.
 • افرادی که می خواهند وجود بیله فلد را تایید کنند به عنوان بخشی از توطئه تلقی می شوند.
 • بر اساس تئوری توطئه، بیله فلد در واقع در نقطه ای قرار دارد که قرار است در آنجا باشد. یک پایگاه نظامی.
 • هدف از پایگاه نظامی متفاوت است. اغلب گفته می شود که جان اف کندی در آنجا زندانی است. علاوه بر این، باید الویس پریسلی طبیعت بی جان اینجا
 • گوگل نیز کار خود را برای دامن زدن به این توطئه انجام داد. به دلیل وجود یک اشکال در سری نقشه های سرسبز در Google Earth، فقط یک منظره جنگلی در نقطه ای که باید بیله فلد می بود دیده شود. اما این خطا پس از مدت کوتاهی اصلاح شد.
 • علاوه بر گوگل، فیس بوک نیز چند سال پیش خوراکی برای نظریه پردازان توطئه آورد: در پایان ژانویه 2017، صفحه رسمی شهر بیله فلد در فیس بوک ناگهان “توطئه بیله فلد” نام گرفت. دلیل این امر احتمالاً این است که صفحه “توطئه بیله فلد” به طور خودکار با نمایه رسمی شهر ادغام شده و نام اشتباهی انتخاب شده است.
 • صدراعظم آنگلا مرکل در مراسم اهدای جوایز در سال 2012 به شوخی به توطئه بیله فلد پرداخت.
 • خود شهر هشتصدمین سالگرد خود را با شعار “800 سال بیله فلد – که وجود ندارد” جشن گرفت.
 • در سال 2019، کمپینی برای اعلام پایان “توطئه بیله فلد” راه اندازی شد (منبع: بازاریابی بیله فلد). اما به نظر می رسد که این به همه رسیده است، به طوری که حتی امروز نیز هر از گاهی می شنود “اوه، بیله فلد حتی وجود ندارد”. با این حال، برای بزرگداشت این توطئه، سنگ یادبودی در شهر نصب شد.

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد توطئه Bielefeld را در وب سایت Achim Held بیابید. اشاره ای هم به این شده که بالاخره داستان باید دفن شود. شما می توانید سنگ یادبود را در وب سایت مشاهده کنید.

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

در اوایل سال 2010 ، فیلمی در دانشگاه با موضوع “توطئه بیله فلد” فیلمبرداری شد و در سال 2012 این معما موضوع قسمت 35 سریال جنایی ZDF “Wilsberg” بود. با این حال، خود توطئه بسیار قدیمی تر است.

توطئه بیله فلد: منشأ و هدف

«بیله‌فلد – اوه، اصلاً وجود ندارد!» – جملاتی از این دست وقتی شنیده می‌شود که در یک شهر خارجی به مردم می‌گویید که در بیله‌فلد به دنیا آمده‌اید، در آنجا تحصیل کرده‌اید یا به‌طور دیگری به شهری در شرق وستفالن متصل هستید. توطئه بیله فلد چیست و داستان از کجا می آید که طبق آن مکان آرام در جنگل توتوبورگ حتی نباید وجود داشته باشد؟

فرهنگ خالص

حداقل قسمت Wilsberg در DVD موجود است.

ویلسبرگ 17 - توطئه بیله فلد / اوباش

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع متاسفانه جریانی برای فیلم توطئه بیله فلد وجود ندارد. دی وی دی نیز در حال حاضر موجود نیست. تریلر فیلم 2010:

دانشگاه، یک بلوک ساختمانی عظیم، قرار است یک سفینه فضایی باشد. گفته می شود که دیپلم ها، گواهی ها و سایر مدارک فرضی شهر بیله فلد جعلی هستند. بنابراین، همه افرادی که ادعا می کنند از بیله فلد آمده اند یا آنجا بوده اند، باید وارد نظریه توطئه شوند. مبتدیان همچنین وظیفه دارند خودروهایی با پلاک جعلی “BI” را رانندگی کنند تا ظاهر یک شهر واقعی را حفظ کنند. برخلاف اکثر تئوری‌های توطئه، برای مثال تئوری «زمین مسطح» یا «توطئه بیلدربرگر»، توطئه بیله‌فلد هرگز قرار نبود از روز اول جدی گرفته شود.

توطئه بیله‌فلد: فیلم‌ها، مرکل و غیره این موضوع را مطرح می‌کنند

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2023/04/20 ساعت 10:46 ب.ظ