تلفن همراه با قرارداد: باید آن را در نظر بگیرید

اگر می خواهید خودتان به دنبال قرارداد ارزان قیمت تلفن همراه باشید، وب سایت های Curved، DeinHandy و MediaMarkt Tarifwelt را توصیه می کنیم. در غیر این صورت، مطمئناً همیشه شما را در جریان مقالات معاملات خود قرار می‌دهیم و به طور مرتب به شما اطلاع می‌دهیم که کدام تعرفه‌های تلفن همراه را می‌توانید بی‌خیال اعمال کنید.

آیا همچنان به دنبال گوشی هوشمند مناسب هستید؟ سپس ما در اینجا آزمون مناسب برای شما داریم:

کدام تلفن همراه را بخرم؟ از راهنمای خریدار گوشی هوشمند تعاملی ما بپرسید!

اگر می خواهید بدون اینکه فوراً دچار مشکلات مالی شوید، با یک گوشی هوشمند با قیمت بالا از خودتان پذیرایی کنید، وجود دارد تلفن همراه با قرارداد – قطعه خوب ماه به ماه پرداخت می شود. در اصل، بسته‌ای از گوشی‌های هوشمند و قرارداد روز به روز ارزشمندتر می‌شوند. در حالی که در گذشته اغلب از افراد خواسته می شد که دست خود را از آن دور نگه دارند، امروزه می توانید به میزان قابل توجهی پس انداز کنید، که توسط Stiftung Warentest نیز تاکید شده است (مساله 10/2019). ما به شما نشان خواهیم داد که در مورد قراردادهای تلفن همراه چه مواردی را باید در نظر بگیرید.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع اکثر قراردادهای تلفن همراه ناشی از آن است Vodafone، Telekom و O2 (Telefonica)، زیرا این ارائه دهندگان اپراتورهای شبکه در آلمان نیز هستند. اینکه کدام ارائه دهنده برای شما ارزشمند است، در نهایت به محل زندگی شما بستگی دارد. در وب سایت های مربوطه می توانید نقشه های شبکه Telekom، Vodafone و O را پیدا کنید2.

در پایان مدت قرارداد، تلفن همراه مربوطه را پرداخت کرده اید. گفتن: بالاخره مال توست بنابراین شما هم آزاد هستید که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بعد از این مدت یک تلفن همراه جدید با قرارداد بخرید یا مثلاً به تعرفه فقط سیم کارت بروید. در زیر می توانید متوجه شوید که این دقیقاً چیست.

تعرفه باید چه عملکردی داشته باشد؟

آیا مطمئن نیستید که با گوشی های هوشمند به چه چیزی توجه کنید؟ سپس ما راهنمای مناسبی برای شما داریم:

کدام ارائه دهندگان تعرفه وجود دارد؟

Vodafone، Telekom و O2

قراردادهای تلفن همراه مزایای مختلفی دارند، شما باید به آنچه برای شما مهم است نگاه کنید. اگر هنوز هم دوست دارید از طریق پیامک ارتباط برقرار کنید، یک نرخ ثابت پیامک مربوطه نباید گم شود. اگر از برقراری تماس نمی ترسید، نباید بدون نرخ ثابت تمام شبکه کار کنید. و البته اینترنت موبایل برای اکثر کاربران گوشی های هوشمند مرتبط است. شما باید احساس کنید که چه چیزی برای شما خوب است. اگر در شهر زندگی می‌کنید و در زندگی روزمره عمدتاً به WLAN متصل هستید، به حجم داده‌ای بسیار کمتر از مثلاً در کشور یا اگر زیاد سفر می‌کنید، نیاز دارید.

پس از مشخص شدن همه این نکات، احتمالاً از قبل تصویری از تعرفه مورد نظر خود در ذهن دارید. سپس، در پایان، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روشن کنید که آیا شما گوشی آیفون یا اندروید می خواهند استفاده کنند. به خصوص در قسمت اندروید، باندل های پیشنهادی زیادی به دلیل تعداد زیاد مدل ها وجود دارد.

یادداشت فعلی: ارزان بخرید – اما چه زمانی؟ تجربه نشان داده است که بهترین تخفیف ها برای گوشی های هوشمند در پایان سال ارائه می شود. روز مجردها در 11 نوامبر 2022 آغاز تجارت کریسمس است. از جمعه سیاه امسال در 25 نوامبر 2022 و به دنبال آن مستقیماً Cyber ​​Monday در 28 نوامبر 2022 برگزار می شود.

میخوای اینقدر خودتو متعهد کنی؟

یک آیفون 13 به صورت عمودی روی یک پیشخوان ایستاده است.  می توانید برنامه های مختلفی را روی صفحه نمایش ببینید و یک گیاه در پس زمینه وجود دارد.

با آیفون 13 گران قیمت، قرارداد واقعاً می تواند ارزشمند باشد (منبع تصویر: GIGA).

و فقط سیم کارت چطور؟

اما البته ارائه دهندگان دیگری نیز وجود دارند که در نهایت از یکی از اپراتورهای شبکه اجاره می کنند. به عنوان مثال، Congstar از شبکه Telekom استفاده می کند، در حالی که Aldi-Talk در O2 است. تحقیق در مورد اینکه کدام ارائه دهنده متعلق به کدام اپراتور شبکه است، ضرری ندارد.

آنچه باید از قبل از آن آگاه باشید: قرارداد تلفن همراه می تواند با یک قرارداد طولانی مدت همراه باشد. اگرچه از دسامبر 2021، ارائه دهندگان باید اطمینان حاصل کنند که دیگر فقط قراردادهای 24 ماهه را ارائه نمی دهند، بلکه گزینه هایی را برای 12 ماه یا کمتر ارائه می دهند، شما همچنان برای مدت طولانی متعهد هستید. اگر بعداً ناراضی باشید، خارج شدن از قرارداد دشوار خواهد بود و بنابراین باید از قبل به این فکر کنید که کدام تعرفه و چه شرایطی برای شما مناسب است.

اول از همه: خوشبختانه لازم نیست نابغه ریاضی باشید تا محاسبه کنید آیا یک قرارداد ارزشمند است یا خیر. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه اصلی مشخص شده در قرارداد مربوطه را به مدت مربوطه تعمیم دهید، پرداخت اضافی، هزینه اتصال و هزینه حمل و نقل را اضافه کنید و در نهایت آن را با قیمت خالص دستگاه (و پاداش تغییر احتمالی) جبران کنید. در پایان شما می آیید هزینه واقعی قرارداد در طول مدت قرارداد در اینجا نمونه ای از پیشنهاد تعرفه برای آیفون 14 در Curved آورده شده است:

هزینه های بسته تعرفه در یک نگاه
شارژ پایه
(ماهانه)
54.99 یورو
تغییر جایزه
(یک بار)
100 یورو
اضافه حقوق
(یک بار در ابتدای قرارداد)
1 یورو
هزینه اتصال
(یک بار در ابتدای قرارداد)
0 یورو
حمل دریایی
(یک بار)
4.99 یورو
کل هزینه بعد از 24 ماه
(در صورت فسخ در پایان حداقل مدت قرارداد،
ماهانه و هزینه های یکبار اضافه شده)
1225.75 یورو
ارزش دستگاه
(بهترین قیمت آنلاین فعلی با توجه به idealo.de)
925 یورو
تعرفه هزینه موثر
(هزینه کل کمتر از ارزش دستگاه)
300.75 یورو
تعرفه هزینه موثر در ماه 12.53 یورو
مشاهده پیشنهاد

در بالا نیز به طور خلاصه به موضوع پرداخته شده است فقط سیم کارت مربوط. این تعرفه ها به ویژه در صورتی مفید هستند که قبلاً گوشی هوشمند مورد نظر خود را دارید و فقط به دنبال تعرفه مناسب هستید. سپس فقط سیم کارت یا eSIM تلفن همراه خود را دریافت خواهید کرد و تمام. در اینجا نیز ارائه دهندگان مختلفی وجود دارند که ارزشمند هستند، مانند fraenk – که به موجب آن تعرفه متعلق به شرکت تابعه Telekom Congstar است.

نکته ما: بهتر است بلافاصله پس از انعقاد قرارداد، آن را فسخ کنید. در این صورت در ماه های آینده نیازی به نگرانی در مورد آن نخواهید بود.

حتی اگر اعداد زیاد در ابتدا بسیار زیاد به نظر می رسند، می توانید خیلی سریع محاسبه کنید که آیا قرارداد مربوطه برای شما ارزشمند است یا خیر. مهمتر از همه، مهم است که شما توسط قیمت ارزان دستگاه (1 یورو، 0 یورو و غیره) فریب نخورید و نه از جدیدترین پرچمداران به خصوص هنگامی که یک گوشی هوشمند عرضه می شود، بسته های قراردادی متعددی وارد بازار می شود، اما قیمت ها به دلیل جدید بودن مدل مربوطه بسیار بالا است. اگر می توانید چند ماه صبر کنید، لازم نیست نگران هزینه اضافی باشید.

راستی: اگر می خواهید شماره تلفن خود را با وجود سیم کارت جدید حفظ کنید، هزینه بیشتری ندارد. از دسامبر 2021 مقررات مربوطه وجود دارد که نه تنها در مورد تلفن همراه بلکه در مورد شماره تلفن ثابت نیز اعمال می شود. و برخی از ارائه دهندگان تبلیغ می کنند که حتی اگر شماره تلفن خود را با خود ببرید، پاداش مالی دریافت می کنید.

چگونه می دانید که یک قرارداد ارزش آن را دارد؟

در ویدیوی ما نکات مفید بیشتری در مورد تعرفه تلفن همراه به شما ارائه می دهیم:

وقتی صحبت از این اصطلاح می شود، همچنین نباید لغو را فراموش کنید. زیرا قراردادهای تلفن همراه در بیشتر موارد ارزشمند هستند، به خصوص اگر مدت زمان مربوطه را به حداکثر برسانید – نه بیشتر، نه کمتر. فراموش می کنی برای لغو به موقع، به لطف مقررات جدید، این دیگر چشمگیر نیست. پس از پایان مدت قرارداد، فسخ ماهانه امکان پذیر است.

تلفن همراه کم کم روح خود را از دست می دهد و شما یک گوشی هوشمند جدید می خواهید؟ سپس اغلب این سؤال مطرح می شود که آیا می خواهید به یک قرارداد متعهد شوید یا نه. اما چه زمانی ارزش آن را دارد و به چه نکاتی باید توجه کرد؟ ما در مقاله خود نکاتی را به شما ارائه می دهیم.