تلفن های همراه چین با مشکل بزرگی روبرو هستند: اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی قوانین سختگیرانه است

سازندگان چینی گوشی های هوشمند بسیاری از مدل های جدید را خیلی سریع وارد بازار می کنند و فقط به روز رسانی های نرم افزاری را به طور نامنظم توزیع می کنند. این پایدار نیست و به زودی دیگر در اتحادیه اروپا امکان پذیر نخواهد بود. برای بسیاری از تولید کنندگان از چین، و همچنین مارک های دیگر، این یک مشکل واقعی خواهد بود.

اتحادیه اروپا ضمانت بروزرسانی 5 ساله تلفن همراه را در نظر گرفته است

بخش دوم نیز برای سازندگانی مانند سامسونگ ناخوشایند خواهد بود، زیرا اگرچه به‌روزرسانی‌های امنیتی به سرعت در آنجا توزیع می‌شوند، اما قطعاً چند هفته دیگر به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم عامل باقی مانده است. اساساً به‌روزرسانی همه تلفن‌های هوشمند سازگار در دو ماه یک کار بزرگ برای هر سازنده تلفن هوشمند است. تاکنون فقط اپل می تواند این کار را انجام دهدبا انتشار به‌روزرسانی‌های جدید برای همه دستگاه‌های سازگار در یک روز. بنابراین، تولیدکنندگان اندروید به شدت مسئول خواهند بود. معلوم نیست اگر این اتفاق نیفتد چه عواقبی در پی خواهد داشت. همانطور که در زیر می خوانید احتمالاً یک رتبه بدتر است.

بسیاری از گوشی های هوشمند به زودی اندروید 13 را به عنوان به روز دریافت خواهند کرد:

اتحادیه اروپا می خواهد برای تلفن های هوشمند نمرات مدارس اعطا کند

در آینده، گوشی های هوشمند نه تنها باید راحت تر تعمیر شوند و در نتیجه بتوانند مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنند، بلکه نرم افزار نیز باید به روز بماند. بر این اساس، طرح ها اتحادیه اروپا یک قانون جدید برای به روز رسانی نرم افزار، که واقعاً تأثیرگذار است (منبع: AndroidAuthority). این شامل دو نکته است:

  1. تلفن های همراه قرار است 5 سال به روز رسانی امنیتی و 3 نسخه جدید سیستم عامل دریافت کنند
  2. به‌روزرسانی‌ها باید 2 ماه پس از انتشار روی گوشی‌های هوشمند ارائه شوند

به طوری که خریداران بتوانند مستقیماً ببینند یک تلفن هوشمند چقدر پایدار است، نمرات مدرسه در آینده اعطا می شود. درست مانند برچسب انرژی، مردم باید بتوانند ببینند کدام گوشی‌های هوشمند پایدار هستند و کدام‌ها نه. اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال جمع آوری بازخورد در مورد برنامه ها است. جالب است که ببینیم آیا قوانین واقعاً اجرا می شوند یا خیر. برای ما مشتریان، این قطعا یک ارزش افزوده عالی خواهد بود.منبع

سامسونگ و گوگل در حال حاضر تنها دو سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی هستند که حداقل نقطه اول را رعایت می کنند. سازندگان گوشی‌های هوشمند چینی فقط برای تعداد کمی از مدل‌ها ضمانت به‌روزرسانی ارائه می‌کنند. آنها قبلاً ممکن است با نقطه اول مشکل داشته باشند. زیرا این قانون خواهد بود نه تنها برای گوشی های هوشمند رده بالا، بلکه برای تلفن های همراه بی شمار سطح پایین و میان رده نیز کاربرد دارد.. اپل نباید هیچ مشکلی داشته باشد. چندین سال به روز رسانی در اینجا وجود دارد.