گوگل همچنین می خواهد برخی از عملکردهای Android 13 را برای تلفن های همراه کمی قدیمی تر ارائه دهد. کاربران اندروید 11 و 12 می توانند انتظار ویژگی های جزئی را داشته باشند، اگرچه نسخه آنها دیگر به روز رسانی سیستم عامل را دریافت نخواهد کرد. خود گوگل فقط شرایطی را ایجاد می‌کند که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها باید با آن بازی کنند.

گوگل: ویژگی های جدید برای گوشی های قدیمی اندروید

گوگل تلاش دیگری برای تازه نگه داشتن نسخه های قدیمی اندروید انجام داده است. کیت توسعه‌دهنده نرم‌افزار افزودنی جدید قرار است این امکان را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها فراهم کند ویژگی های انحصاری اندروید 13 نیز در اندروید 11 و 12 تطبیق. این گروه به عنوان نمونه انتخابگر عکس جدید از اندروید 13 را ذکر می کند.به طور کلی، گوگل می خواهد پشتیبانی از “عملکردهای پلتفرم خاصی را به نسخه های اندروید موجود” گسترش دهد.

انتخابگر عکس اندروید 13 تازه شروع کار است. در آینده، طبق برنامه‌های گوگل، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها فرصت‌های بسیار بیشتری برای ارائه عملکردهای جدید حتی با نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل خواهند داشت. با این حال، خود گوگل بیش از پایه ایجاد نمی کند – سپس توسعه دهندگان باید خودشان از اجرای واقعی مراقبت کنند (منبع: بلاگ توسعه دهندگان اندروید).

یک اعلامیه دیگر نیز باید مورد توجه کاربران اندروید باشد: گوگل در حال کار بر روی عملکردهای جدید اندروید در آینده است خارج از به روز رسانی های اصلی معرفی شود. به گفته این شرکت، این باید “نوآوری های سریعتر” را امکان پذیر کند. با این حال، گوگل جدول زمانی برای معرفی ارائه نمی دهد.

همه اینها با اندروید 13 تغییر کرده است:

اندروید: یک تلاش جدید باید نقطه عطفی به همراه داشته باشد

در گذشته، گوگل چندین بار تلاش کرده است نسخه های قدیمی اندروید را تازه نگه دارید و به روز رسانی را تسهیل می کند. در اوایل سال 2014، خدمات Google Play برخی از توابع و APIها را به یک برنامه مستقل به روز رسانی برون سپاری کرد. Project Treble با اندروید 8 راه‌اندازی شد و توزیع به‌روزرسانی‌ها را برای سازندگان گوشی‌های هوشمند آسان‌تر کرد. همراه با اندروید 10، Project Mainline آمد که به سایر بخش‌های سیستم عامل اجازه می‌دهد مستقیماً از طریق فروشگاه Play و بدون انحراف به‌روزرسانی شوند.