ترفند ساده باعث صرفه جویی زیادی در پول شما می شود

بسیاری از تولیدکنندگان خودروهای الکترونیکی خود را با باتری های مختلف عرضه می کنند. باتری بزرگتر اغلب دست در دست تجهیزات بالاتر می رود. این تفاوت قیمت به راحتی می تواند حتی بیشتر باشد. هر کسی که در مورد محدوده کوچکتر تصمیم می گیرد می تواند به طور موثر این کار را انجام دهد هزاران یورو صرفه جویی کنید – اما در بسیاری از موارد باید به تجهیزات کمتر بسنده کنید.

اساساً، اگر دقیقاً بدانید به چه چیزی نیاز دارید، اغلب می توانید در خریدهای بزرگتر و کوچکتر کمی صرفه جویی کنید. این اصل برای قرارداد تلفن همراه شما نیز کار می کند، به عنوان مثال: اگر می توانید با 8 گیگابایت به خوبی کنار بیایید، چرا تعرفه 10، 15 یا حتی 20 گیگابایتی پرداخت کنید؟ همین امر در مورد خود گوشی هوشمند یا یک تلویزیون جدید و بسیاری موارد دیگر صدق می کند: اگر به کمتری نیاز دارید، می توانید در پول واقعی صرفه جویی کنید.منبع

مقایسه قیمت عمدتاً همچنان به نفع مشعل ها است:

اگر می خواهید به خودروی برقی تبدیل شوید، باید پول زیادی خرج کنید. زیرا حقیقت ساده هنوز هم صادق است: خودروهای الکتریکی گرانتر از موتورهای احتراقی هستند. اگر به یک ترفند ساده پایبند باشید و بتوانید خودتان را به خوبی ارزیابی کنید، لازم نیست آنقدر در جیب خود فرو کنید.

برد کوتاه، قیمت پایین: یک ترفند ساده هزینه‌های خودروهای الکترونیکی را کاهش می‌دهد

وقتی صحبت از خودروهای الکترونیکی می شود، موارد زیر برای بسیاری از مشتریان صدق می کند: هر چه برد بیشتر باشد بهتر اما باتری های بزرگتر به سرعت هزینه دارند. آنها در وهله اول باعث گرانی خودروهای الکترونیکی می شوند. پس کی با منه؟ برد کمتر در زندگی روزمره به خوبی کنار می آید، می تواند به درستی ذخیره کنید

مشکل دیگر: تولیدکنندگان همچنین می‌دانند که با باتری‌های بزرگ‌تر می‌توان پول بیشتری به دست آورد. مثلا فولکس واگن هیچکدام ندارد باتری کوچک برای ID. 3 بیشتر در پیشنهاد. بنابراین می توانید پس انداز کنید، اما چند سنگ مانع در راه رسیدن به یک خودروی الکترونیکی ارزان قیمت وجود دارد.

اگر خودتان را خوب قضاوت کنید، به راحتی می توانید پس انداز کنید

هزینه باتری در حال حاضر است حدود 130 یورو به ازای هر کیلووات ساعت اضافی (کیلووات ساعت) افزایش می یابد. (منبع: n-tv). بر این اساس یک باتری با ظرفیت 30 کیلووات ساعت کمتر، 3300 یورو تفاوت ایجاد می کند. اما به این سادگی هم نیست. به پیشنهاد هم بستگی دارد.

علاوه بر این، پیری باتری ماشین الکتریکی نیز باید در نظر گرفته شود. باتری ها می توانند انرژی کمتری را در طول زمان ذخیره کنند. بسیاری از تولید کنندگان یکی را می دهند ضمانت بیش از هفت سال یا 170000 کیلومتر رانندگی – اغلب حتی بیشتر – قبل از اینکه باتری به 70 یا 80 درصد ظرفیت اصلی خود کاهش یابد. اگر در حین برنامه ریزی قبلا با ظرفیت اولیه لبه دوخته اید، می تواند چند سال بعد تبدیل شود.

با استفاده از مثال از شناسه.3 این واضح می شود: نسخه Pro – در حال حاضر ارزان ترین – از شروع می شود 39995 یورو با باتری 58 کیلووات ساعتی. از طرف دیگر ID.3 Pro S دارای قیمت اولیه است 47595 یورو مجهز به باتری 77 کیلووات ساعتی.

صرفه جویی در محدوده با خودروهای الکترونیکی: مشتریان باید به این موضوع توجه کنند

اگر تصمیم دارید در حجم باتری ماشین الکتریکی جدید خود صرفه جویی کنید، نباید یک چیز را فراموش کنید: اطلاعات برد سازنده برای استفاده روزمره است. عملا دست نیافتنی. بنابراین باید خود را از محدوده واقعی آگاه کنید تا با غافلگیری ناخوشایند روبرو نشوید.