تبدیل تلفن همراه خود به یک کنسول بازی به همین راحتی است


وقتی Diablo Immortal برای گوشی های هوشمند عرضه شد، به سرعت متوجه شدم که نمی خواهم با صفحه نمایش لمسی بازی کنم، به یک کنترلر نیاز دارم. Razer Kishi V2 بهترین راه حل تاکنون ثابت کرده است. اما چند چیز کوچک بود که مرا آزار می داد. شما می توانید در گزارش تجربه من دریابید که چه چیزی است.

Razer Kishi V2 در تست: نتیجه گیری

Razer Kishi V2 من را به عنوان کنترلر گوشی هوشمند خود دارد به طور کلی متقاعد شده است. من تقریباً هر روز به مدت پنج هفته با گوشی‌های هوشمند مختلف در بازی‌های متنوعی از آن استفاده کردم. جهش کیفیت در مقایسه با نسل اول به ویژه چشمگیر است. اگر زیاد با گوشی هوشمند خود قمار می کنید اما نمی خواهید از صفحه نمایش لمسی استفاده کنید، به جای درستی آمده اید.

من قیمت 119.99 یورو را در قیمت خرده فروشی توصیه شده کمی بیش از حد بالا می بینم. این فقط یک کنترلر گوشی هوشمند است. یک کنترلر جدید PS5 که حداقل دارای فناوری و باتری است، تنها 70 یورو قیمت دارد. در این بین، قیمت Razer Kishi V2 کمی کاهش یافته است، اما هنوز در حدود 100 یورو هستیم. این به نظر من کمی زیاد است. اما با گذشت زمان، همانطور که از نسخه قبلی می بینید، قیمت کاهش می یابد.

Razer Kishi V2 برای اندروید - کنترلر بازی موبایل (Universal Fit with Extendable Bridge, Stream)

Razer Kishi V2 برای اندروید – کنترلر بازی موبایل (Universal Fit with Extendable Bridge, Stream)

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 08/01/2022 14:29

مزایای:

  • چیدمان کلید
  • نقطه فشار کلیدها
  • دقت میله های آنالوگ
  • ارگونومی
  • انتخاب مواد و کیفیت

معایب:

  • به اندازه سلف خود جمع و جور نیست
  • سرعت شارژ از طریق USB C
  • نسبت قیمت به عملکرد

انتخاب مواد و ارگونومی بهبود یافته است

Razer Kishi V2 در مقایسه با مدل قبلی خود بسیار باکیفیت و ارگونومیک تر شده است. (منبع تصویر: GIGA)

من خودم صاحب نسل اول Razer Kishi هستم و اخیراً یک گوشی هوشمند گیمینگ ایسوس را با کنترلر تست کردم. به همین دلیل به سرعت برای من مشخص شد که کیفیت نسل اول نسبتا ضعیف است. ریزر با نسل دوم از شر آن خلاص شد. برداشت کیفیت در سطح کاملاً جدیدی است. در حالی که نسل اول مانند یک اسباب بازی ارزان به نظر می رسید، نسل دوم به طور قابل توجهی برتر است. پلاستیک اکنون مانند یک کنترلر برای پلی استیشن یا ایکس باکس است.

Razer Kishi V2 دیگر به اندازه مدل قبلی خود جمع و جور نیست در مورد قابلیت حمل. (منبع تصویر: GIGA)

در همان زمان، ارگونومی بسیار بهبود یافته است. با نسل اول رازر کیشی بعد از یکی دو ساعت مشکل جزئی داشتم. دستام بیشتر و بیشتر گرفت. این دیگر با Razer Kishi V2 اتفاق نمی افتد. در اینجا من توانستم چهار ساعت در یک زمان بدون هیچ مشکلی قمار کنم. به طور کلی، ساخت و ساز جدید به طور قابل توجهی پایدارتر تبلیغ می شود. اما این عیب نیز دارد که دیگر نمی‌توان کنترلر را بدون گوشی هوشمند تا این اندازه فشرده تا کرد. اما ارگونومی برای من مهمتر است.

چیدمان کلید بهینه است

به نظر من، تمام دکمه‌های Razer Kishi V2 کاملاً قرار گرفته‌اند. اما من از کلیدهای M1 استفاده نکردم. (منبع تصویر: GIGA)

درست مثل ریزر چیدمان کلید در Kishi V2، درست است. طرح اساساً با یک کنترلر Xbox مطابقت دارد و به نظر من تنها راه حل واقعی است. من همچنین بازی در PS5 را دوست دارم، اما با این راه حل در تلفن هوشمند احساس بهتری دارم زیرا چوب آنالوگ سمت چپ جایگزین کنترل های صفحه لمسی می شود و بنابراین دسترسی به آن برای من راحت تر است.

اصولا تمامی دکمه ها، دکمه های شانه ای و میله های آنالوگ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. بالاخره داری یک نقطه فشار دقیق است و می تواند بسیار دقیق هدایت کند. من در حین بازی هیچ مشکل یا تاخیری نداشتم. هرازگاهی یک ورودی دکمه شانه راست شناسایی نمی شد. ولی نمی دونم بازی بود یا کنترلر.

بسیاری از بازی هایی که من امتحان کردم را می توان مستقیماً با کنترلر بازی کرد. البته، شما فقط به بازی های اندروید محدود نمی شوید، می توانید شما همچنین می توانید بازی های رایانه شخصی را از طریق Xbox Game Pass Ultimate بازی کنید. بازی های مسابقه ای و شوترها مشکلی نداشتند. اما پس از آن دوباره به سمت بازی‌های اندرویدی مانند Diablo Immortal کشیده شدم که بازی با کنترلر راحت‌تر از نمایشگر لمسی است.

گوشی های هوشمند بهتر جا می گیرند

با طراحی جدید Razer Kishi V2، اسمارت‌فون‌هایی که با مدل قبلی غیرممکن بودند نیز در آن جا می‌شوند. (منبع تصویر: GIGA)

شکل مستقیم Razer Kishi V2 تضمین می کند که شما در انتخاب گوشی های هوشمند خود بسیار آزاد هستید. حتی Huawei Mate Xs 2 (تست) هم مناسب است. من بیشتر با Google Pixel 6 Pro خود و همچنین با OnePlus 10 Pro بازی کردم. به عنوان مثال، در تصاویر بالا می توانید Nothing Phone (1) را مشاهده کنید. مشکلی نبود از طریق ساخت و ساز پایدار تر، کل سیستم نیز در دست احساس بهتری داشت.

سرعت بارگیری هنوز محدود است

از آنجایی که پورت USB توسط یک گوشی هوشمند مسدود شده است، یک پورت USB در Razer Kishi V2 موجود است. اما این یک عیب واقعی دارد. (منبع تصویر: GIGA)

Razer Kishi V2 از طریق درگاه USB-C در گوشی های هوشمند اندرویدی متصل می شود. این به این معنی است که اتصال اشغال شده است. در سمت راست کنترلر در واقع شده است در زیر یک پورت USB-C، که می توانید از آن برای شارژ تلفن همراه خود استفاده کنیددر حالی که شما بازی می کنید متاسفانه سرعت بارگذاری به شدت محدود شده است. علیرغم اتصال منبع تغذیه، گوشی‌های هوشمند رده بالایی که من استفاده می‌کردم، انرژی بیشتری نسبت به زمانی که بازی می‌کردند از دست دادند. این قبلاً یک مشکل با نسل اول بود. بنابراین پس از مدت زمان مشخصی مجبور شدم گوشی هوشمند را از هولدر بیرون بیاورم و سریع آن را شارژ خارجی کنم.

Razer Kishi V1 یا V2؟

از نظر کیفیت، Razer Kishi V2 به طور قابل توجهی بهتر از نسل اول است. (منبع تصویر: GIGA)

Razer Kishi V2 کاملاً جدید است و بر این اساس قیمت بسیار بیشتری نسبت به نسل اول دارد. در حال حاضر باید حدود 100 یورو برای آن بپردازید (به آمازون نگاه کنید). در مقایسه، نسل اول به طور قابل توجهی ارزان تر با 55 یورو است (به آمازون مراجعه کنید). من شخصاً صاحب نسل اول هستم و قیمت آن را برای عملکرد ارائه شده مناسب می دانم. همچنین مجبور شدم کنترلر را کمی تنظیم کنم تا پیکسل 6 پرو من با دوربین چاق سازگار شود. Razer Kishi V2 سطح دیگری از تناسب، کیفیت و دکمه ها است. به همین دلیل است که قیمت بالاتر موجه استتی

در نهایت، شما باید بدانید که چقدر می خواهید با گوشی هوشمند خود قمار کنید. اگر فقط کمی باشد، نسل اول کافی است. از طرف دیگر، اگر می خواهید بیشتر بازی کنید، ارزش سرمایه گذاری روی Razer Kishi V2 را دارد. فقط در دراز مدت با آن بیشتر سرگرم می شوید. نسل دوم هم کامل نیست. خوب است اگر سرعت شارژ از طریق پورت USB در نسل سوم احتمالی بالاتر باشد.منبع