برای خانواری که 20000 کیلووات ساعت در سال مصرف می کند، این به معنای هزینه های اضافی 64 یورو در ماه یا 768 یورو در سال است. قیمت فقط برای مشتریان عادی که قبلا خدمات اولیه داشته اند اعمال می شود. قیمت های متفاوت و بسیار بالاتر برای مشتریان جدید اعمال می شود. EnBW در حال حاضر تقاضای 42.23 سنت در هر کیلووات ساعت را دارد. به گفته EnBW، سایر قیمت‌های گاز که بخشی از عرضه اولیه نیستند نیز باید 38 درصد افزایش یابد. این پس از آن برای همه کسانی که تعرفه جداگانه دارند اعمال می شود. علیرغم افزایش قیمت، EnBW هنوز در میان قیمت‌های بنزین برای مشتریان عادی در عرضه اولیه در بازار متوسط ​​قرار دارد.

در حال حاضر بسیاری از مردم آلمان از نامه صادرکننده گاز مبنی بر افزایش قیمت می ترسند. اگر این افزایش قیمت گاز برای دومین بار در یک سال اتفاق بیفتد، شوک حتی بیشتر خواهد شد. در واقع، مشتریان EnBW هنوز در مورد خدمات اولیه عملکرد بسیار خوبی داشتند. اما این در 1 دسامبر 2022 به پایان می رسد. تامین کننده انرژی دومین تعدیل قیمت را اعلام کرده است.

EnBW قیمت گاز را در عرضه اولیه افزایش می دهد

کمیسیونی از کارشناسان پیشنهاد داده اند که ترمز قیمت گاز دو مرحله ای در نظر گرفته شود. در ماه دسامبر، کل تخفیف یک بار گرفته می شود. از مارس یا آوریل 2023، ترمز قیمت گاز باید با قیمت 12 سنت در هر کیلووات ساعت اعمال شود. بنابراین تخفیف برای مشتریان EnBW محدود خواهد بود و 1.54 سنت در هر کیلووات ساعت خواهد بود. این هنوز برای یک خانوار با مصرف سالانه 20000 کیلووات ساعت 308 یورو خواهد بود. علاوه بر این، مردم از افزایش بیشتر قیمت ها محافظت می شوند. قیمت بنزین ممکن است به افزایش خود ادامه دهد. اکنون دولت فدرال باید تصمیم بگیرد که آیا ترمز گازی ایجاد خواهد شد یا خیر.