تاریکی در اوایل پاییز و زمستان: نکات ADAC برای چراغ‌های خودرو

تابستان تمام شد، هوا زودتر تاریک می شود و سردتر می شود. نتیجه مه است. در پاییز و زمستان، دید چیزی جز بهینه است. در این راهنما می توانید نکاتی در مورد گزینه های مختلف نور در وسیله نقلیه خود بیابید.

تحرک
در بیشتر موارد خود فعال می شود، در مه احتمالاً باید کمک کنید و این چراغ های جلو کم نور به صورت دستی فعال کنید اگر دید حتی در اوایل بعد از ظهر ضعیف باشد، استفاده از نور پایین حتی امکان پذیر است توسط قانون دیکته شده است.

برخی از اطلاعاتی که در آموزشگاه رانندگی آموخته اید همیشه وجود ندارد – به خصوص که به ندرت مه آلود می شود، به خصوص در شهر. همانطور که از نام آن پیداست، باید چراغهای مه شکن فقط زمانی استفاده کنید که دید ضعیف است. مهم نیست چرا. باران شدید، کولاک یا مه غلیظ به همان اندازه مانع ایجاد می شود. چراغ‌های مه شکن راه‌حلی را ارائه می‌دهند، زیرا پرتوهای نور را در سراسر جاده صاف‌تر می‌تابانند. با این حال، شما ممکن است به طور مداوم استفاده نکنید. می توانید از چراغ های جلو در کنار نور پایین استفاده کنید. به محض اینکه دوباره بهتر دیدید، باید به نور پایین سوئیچ کنید.

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب ترمنبع

فقط در صورتی می توانید از چراغ های مه شکن عقب استفاده کنید که بتوانید کمتر از 50 متر در مه ببینید تا ترافیک مقابل را خیره نکنید. این دقیقاً فاصله بین دو پست کنار جاده است. علاوه بر این، شما مجاز به رانندگی با سرعت بیش از 50 کیلومتر در ساعت نیستید. را چراغ مه شکن عقب شما همچنین می توانید از آن در شهر استفاده کنید، اما در استفاده از آن مراقب باشید: در صورت استفاده نادرست، خطر جریمه وجود دارد از 20 یورو اگر راننده مقابل را کور کنید و تصادفی رخ دهد، 25 تا 35 یورو جریمه خواهید شد. بنابراین باید هر چه زودتر چراغ های جلو را خاموش کنید. اگر از چراغ راهنمایی زرد رانندگی کنید، ممکن است گرانتر باشد.

چراغ های روشنایی در روز، نور بالا، چراغ های مه شکن و چراغ های مه شکن عقب: اگر چراغ به طور خودکار با آب و هوا و زمان روز سازگار نشود، توصیه خوب گران است. ADAC خلاصه کرده است که چه زمانی می توانید و باید از کدام نور استفاده کنید.

چراغ های روشنایی در روز و نور کم: چه زمانی از آنها استفاده کنید

یک اطلاعیه: نور بالا در مه غلیظ یا بارش برف هیچ فایده ای برای شما ندارد، به احتمال زیاد شما را خیره می کند. با نور پایین معمولی بهتر است توصیه شود.

از چراغ های مه شکن و چراغ های مه شکن عقب به درستی استفاده کنید: ممکن است جریمه هایی اعمال شود

که چراغ های روشنایی در روز در اکثر خودروها با روشن کردن جرقه به طور خودکار روشن می شود. دقیقاً تعریف نشده استزمانی که باید از چراغ های روشنایی در روز استفاده کنید. با این حال، توصیه می شود از آن استفاده کنید تا خود را بیشتر در معرض دید قرار دهید – صرف نظر از آب و هوا. با این حال، اگر دید همچنان بدتر می شود، چراغ های روشنایی در روز دیگر کافی نیستند و باید نور پایین را روشن کنید.