تاخیر برای هدایای کریسمس؟ امسال باید این را در نظر داشته باشید

ZVEI (انجمن صنعت برق و دیجیتال) نیز به این نتیجه می رسد. وضعیت اخیراً کاهش یافته است، به طوری که گلوگاه های تحویل که برای مشتریان قابل توجه است در حال حاضر قابل انتظار نیست. “ذخایر در تولید کنندگان و در تجارت در حال حاضر خوب است. کارین چاردون، رئیس بخش مصرف در ZVEI می گوید: همه برای سه ماهه چهارم – از جمله رویدادهای ویژه مانند جمعه سیاه، جام جهانی و تجارت کریسمس تنظیم شده اند.

هنگام خرید هدایای کریسمس از بخش لوازم الکترونیکی مصرفی در سال 2022 چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟ ما از دو انجمن صنعتی و یک خرده فروش برای ارزیابی آنها درخواست کردیم.

ست استارتر tonies toniebox شامل 1 فیگور خلاقانه

دکتر وارنکه با توجه به صنعت خود توضیح می دهد که افزایش هزینه های انرژی و حمل و نقل می تواند به قیمت های بالاتر منجر شود. با این وجود، gfu “هنوز هیچ افزایش قیمت عمده ای را برای محصولات الکترونیکی مصرفی مشاهده نکرده است.” با این حال، او نمی تواند اظهار نظری کامل داشته باشد زیرا “قیمت ها توسط تولید کنندگان و خرده فروشان محاسبه و تعیین می شوند.”

اسکالپرها بازار را خالی می خرندمنبع

با روز مجردها در 11 نوامبر 2022، تجارت کریسمس امسال دوباره شروع می شود. تجارت سپس با تخفیف های متعدد، حداکثر تا تاریخ، فریب می دهد جمعه سیاه در 25 نوامبر 2022، عملاً در هر فروشگاه اینترنتی بزرگ، شکار معامله اعلام خواهد شد. تجربه نشان داده است که توصیه می شود در این مدت نگاهی متمرکز به پیشنهادات داشته باشید – و زیاد منتظر نمانید.

یک اپل واچ، یک PS5، یک Thermomix – بسیاری از ابزارهای فناوری گران قیمت برای ماه ها در لیست آرزوها بوده اند تا اینکه در نهایت خریداری شده و به عنوان هدیه زیر درخت کریسمس قرار می گیرند. با این حال، وضعیت اخبار و تجربیات چند ماه اخیر باعث نگرانی برخی از مصرف کنندگان می شود: آیا رویای هدیه کریسمس اکنون در حال ترکیدن است؟ موضوعات ملموس هستند تورم، در نهایت تنگناهای تحویل محصولات مورد علاقه و صحنه به طور فزاینده حرفه ای از اسکالپرها.

انجمن های صنعت اطمینان دارند

Carine Chardon از ZVEI می گوید: «خرید زودهنگام ایده بدی نیست، به خصوص اگر مشتریان متعهد به دستگاه خاصی باشند یا از پیشنهادات ویژه بهره مند شوند. خرده فروش دانیل، که هر سال درست قبل از شب کریسمس توسط خریداران ناامید لحظه آخری بازدید می شود، آن را به شیوه ای بسیار مشابه می بیند: «آنها تا آخرین روز در تصمیم خرید خود تردید دارند و سپس به چیزی نیاز دارند تا به سرعت به آنها هدیه بدهد. البته، ما سعی می کنیم تا آن زمان در دسترس بودن را تضمین کنیم – اما گاهی اوقات این فقط بدشانسی است! سپس این بار فقط یک کوپن هدیه خواهد بود.»

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 10/19/2022 09:36

خرید زود هنگام عاقلانه است

تخفیف های گزاف گاز، افزایش قیمت مواد غذایی – تورم اخیراً در آلمان به مقادیر دو رقمی رسیده است (منبع: اداره آمار فدرال). بسیاری از محصولات و خدمات قبلاً قیمت گذاری شده اند یا هنوز هم قیمت دارند: سونی در تابستان تقریباً 50 یورو به PS5 اضافه کرده است، هدفون محبوب “Ear (1)” از Nothing از پایان اکتبر با قیمت 149 دلار آمریکا در دسترس خواهد بود. قبل: 99 دلار). در ماه نوامبر، قیمت ها در Sanifair از 70 سنت به 1 یورو افزایش می یابد. پس دنیای گجت های فناوری چطور؟

خرده فروش اندی دانیل (Strongvision، Esslingen) نسبت به این وضعیت آرامش کمتری دارد. او برخی از اقلام خود را مستقیماً از تولیدکنندگان نمی‌خرد، بلکه از طریق عمده‌فروشان می‌خرد. در اینجا او همیشه باید این واقعیت را در نظر بگیرد که برای محصولاتی که به ویژه تقاضای بالایی دارند، مقدار دقیق سفارش داده شده توسط او تحویل داده نخواهد شد.

کنسول هایی مانند PS5 توسط اسکالپرها با قیمت های متورم دوباره فروخته می شوند (منبع تصویر: GIGA)

وضعیت به طور فزاینده ای توسط به اصطلاح تشدید می شود اسکالپرها یا فروشندگان: اینها بازیکنان (نیمه)حرفه ای هستند که از جمله با کمک ربات ها بازار را خالی می خرند. سپس کالاها را با قیمتی بالاتر با هزینه اضافی دوباره می فروشند. دانیل توضیح می‌دهد: «قبلاً این را از کفش‌های ورزشی محدود یا آخرین مدل آیفون می‌دانستید، اما اکنون آن را با لگو یا PS5 نیز می‌بینیم. “در پایان، البته، این بر قیمت ها و در دسترس بودن تأثیر می گذارد – حداقل برای چیزهایی که در حال حاضر داغ هستند. من هنوز خیلی خوب به یاد دارم که چند سال پیش جعبه های تونی درست قبل از کریسمس به سختی می آمدند. چنین چیزی می تواند هر سال اتفاق بیفتد – و صحنه فروشندگان در مراحل اولیه پیشرفت های مربوطه را روی صفحه نمایش می دهند.”

ست استارتر tonies toniebox شامل 1 فیگور خلاقانه

اگر نگاهی به خریدهای محبوبی که در فصل تعطیلات انجام می شود (تلویزیون، تبلت، هدفون و غیره) بیندازید، به ناچار این سوال پیش می آید که آیا با زمان تحویل طولانی قابل انتظار است یکی از انجمن های صنعتی پیشرو به ما همه چیز را روشن کرده است. دکتر می گوید: «هیچ مشکل تحویل کلی برای کل صنعت وجود ندارد. سارا وارنکه، مدیر عامل gfu Consumer & Home Electronics GmbH (سازمان دهنده IFA).

اولین منادی کسب و کار کریسمس هر تابستان IFA در برلین است. در ویدیوی خود شما را با نوآوری های تلویزیونی امسال در نمایشگاه آشنا می کنیم:

آیا قیمت ها همچنان افزایش می یابد؟