به همین دلیل است که سریال های ترسناک Halloween، Saw و The Conjuring در کیف قرار دارند

روز دیگر از روی کنجکاوی مازوخیستی در حال بررسی سریال Leprechaun بودم. 8 فیلم با یک جن کشنده، که جذابیتش بیشتر با فیلم اول تمام شد – اما حداکثر با Leprechaun 4: In Space خود این مجموعه آخرین ذره جذابیت خود را از دست داده است.

دنباله‌های فیلم‌های ترسناک موفق معمولاً به این شکل ظاهر می‌شوند زامبی های تازه زنده شده در یک قبرستان شلوغ. بنابراین غیرمعمول نیست که فرنچایزها دارای پنج یا بیشتر فیلم باشند، اگرچه شبیه به مردگان متلاشی شده قبلی هستند، اما اکثر آنها فاقد مغز، قلب و سایر اندام های ضروری هستند. افت کیفیت در چنین سریال های ترسناکی که عمر طولانی دارند اغلب چشمگیر است، با یک استثنا: Scream، سازگارترین و در نتیجه بهترین فرانچایز ترسناک از نظر کیفیت.

از هالووین تا اره، وحشت اغلب به کمیت بر کیفیت متکی است

ژانر ترسناک فرنچایزهای ماندگار و معروف بسیاری را ایجاد کرده است – اما در حالی که فرنچایزهایی مانند هالووین، کابوس در خیابان الم و اره موفق‌تر بوده‌اند، Scream شاهکاری انجام داده است که آن را از رقابت‌های ترسناک متمایز می‌کند.

چند دلیل برای کیفیت فیلم‌های Scream وجود دارد: به لطف متا طنز و آگاهی از کلیشه‌های ترسناک، این سریال همیشه پیچش‌ها و شگفتی‌های هوشمندانه‌ای دارد. همچنین قاتلان مختلف Ghostface به بالا نگه داشتن سطح کمک کرده اند – پازل مرکزی whodunit همیشه به فیلم ها یک پازل هیجان انگیز می دهد.

در گالری عکس ما 24 کلیشه ترسناک را به شما نشان می دهیم که دیگر نمی توانیم آنها را ببینیم:

جیغ: به طور مداوم برای یک سریال ترسناک خوب است

این پدیده به هیچ وجه برای فرنچایزهای ترسناک جدید نیست – از قضا، حتی بزرگترین اسلشگرهای تاریخ فیلم نیز چنین کرده اند. برای نشان دادن نرخ ضربه فاجعه بار با وجود تعداد بدن زیاد. Paranormal Activity 7 فیلم دارد، Saw، Nightmare on Elm Street و The Texas Chainsaw Massacre هر کدام 9 فیلم دارند، و Friday the 13th دارای 12 فیلم است – اما هیچ یک از این مجموعه ها نمی توانند با هوشیاری بیش از دو فیلم را به رخ بکشند که احساسی شبیه به یک فیلم ندارند. اتلاف وقت. The Conjuring Universe (8 فیلم)، Chucky (8 فیلم)، Hellraiser (11 فیلم) و Halloween (13 فیلم) هر کدام دارای 3 ورودی معقول هستند که ارزیابی سخاوتمندانه ارائه شده است.

Scream تا به امروز تنها 5 فیلم دارد، اما کیفیت سریال در مقایسه با دیگر فرنچایزهای مهم این ژانر فوق العاده است. Scream 3 مطمئنا شاهکار نیست، اما به عنوان ضعیف ترین ورودی در این مجموعه، هنوز دنیاها بهتر از نقاط ضعف سریال های دیگر است. جیسون به جهنم می رود، راهبه، فینال فردی: کابوس در خیابان الم 6 یا Hellraiser: Revelations. از طرف دیگر، چهار فیلم دیگر Scream جایی بین سرگرمی خوب و کلاسیک مدرن قرار می گیرند.

تریلر فیلم آینده Scream 6 را اینجا ببینید:

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

این فرنچایز با شخصیت‌های تکرارشونده‌ای مانند سیدنی پرسکات، گیل وترز و دوایت رایلی، تقریباً 30 سال پس از انتشار اولیه‌اش، هنوز دنیایی به وضوح ترسیم و تثبیت‌شده دارد، بدون تغییر. مانند بسیاری دیگر در جهان سازی به طور فزاینده ای نامفهوم گرفتار شده و با هر ورودی جدید قوانینی را اختراع می کند تا با خود در تضاد باشد. با این ویژگی‌ها، Scream مطمئناً این حق را دارد که عنوان احتمالاً بهترین فرانچایز ترسناک تمام دوران را به خود اختصاص دهد – و با آخرین و ششمین فیلم، این مجموعه در 9 مارس 2023 به سینماها بازمی‌گردد.

تریلر انگلیسی Scream 6

نظری از گرگور الشولز