چه کسی فکر نکرده است که آیا باید هر از چند گاهی تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود را برای تمیز کردن و تازه کردن دستگاه ریستارت کنید؟ اساساً، امروزه دیگر واقعاً ضروری نیست، اما دلایل خوبی وجود دارد که چرا باید آن را هر از چند گاهی انجام دهید.

گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی اکنون آنقدر هوشمند و فکر شده هستند که می‌توانید اساساً نیازی به راه اندازی مجدد دستگاه ها به طور منظم نیست. این قبلاً توصیه می شد زیرا می تواند حافظه و باتری را ذخیره کند و سرعت تلفن هوشمند و رایانه لوحی شما را افزایش دهد. با این حال، اکنون فناوری ها بیشتر توسعه یافته اند و بسیاری از تولید کنندگان عملکردهای یکپارچه ای برای مرتب کردن دستگاه ها دارند. این جایگزین راه اندازی مجدد کلاسیک می شود.

چرا راه اندازی مجدد هنوز ارزشمند است

گوشی هوشمند یا تبلت خود را مجددا راه اندازی کنید هفته ای یکبار هم ضرری ندارد. توصیه می شود به قوانین قدیمی پایبند باشید، به خصوص برای دستگاه های ارزان قیمت با رم کم یا ماژول های حافظه ارزان. برای این کار باید گوشی هوشمند یا تبلت خود را به طور کامل خاموش کنید، چند دقیقه آن را خاموش کنید و سپس دوباره روشن کنید. بنابراین سیستم را تمیز می کنید و می توانید تازه شروع کنید.

مخصوصاً برای افرادی که گوشی هوشمند خود را به طور مرتب تمیز نمی کنند یا فاقد چنین عملکردی هستند، وجود دارد راه اندازی مجدد یک راه خوب برای افزایش عملکرد است. گاهی اوقات شما حتی نمی دانید چه چیزی در پس زمینه فعال هستید. اخیراً یک مورد عجیب داشتم که در آن تب های بی شماری در مرورگر کروم یک گوشی هوشمند ارزان قیمت سامسونگ باز بود. سرعت دستگاه فوق العاده کند بود. پس از بستن برگه ها و راه اندازی مجدد، عملکرد دوباره خوب بود. شروع مجدد اینجا ارزشش را داشت.

کمک های مفید برای زندگی روزمره:

گوشی های هوشمند و تبلت ها را سریعتر شارژ کنید

خاموش کردن کامل دستگاه مخصوصاً برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی که عملکرد شارژ سریع مدرن ندارند، ارزشمند است. در صورت خاموش شدن، دستگاه کمی سریعتر شارژ می شود. بنابراین شما می توانید دو پرنده را با یک سنگ بکشید.