به ندرت کسی در مورد این عملکرد مبتکرانه می داند

winget install “google chrome“

تنها عیب: در حال حاضر به هیچ وجه نمی توان همه برنامه ها را با استفاده از عملکرد winget مستقیماً روی رایانه شخصی بارگذاری کرد. به عنوان مثال، من هنوز مجبور بودم DaVinci Resolve و Affinity Photo را به روش کلاسیک با استفاده از تنظیماتی که اجازه دانلود از وب‌سایت‌های سازنده‌ها را داشتم، نصب کنم.

اما با وجود اینکه من اکنون این روش را از درون می دانم، سرگرمی همچنان به طرز شگفت آوری طولانی است. هر بار که با مرورگر به وب سایت های جداگانه دسترسی پیدا کنید، ابتدا تنظیمات را دانلود کرده و سپس نصب را شروع کنید – باید سریعتر باشد!

مجوز:نسخه کامل

به محض اینکه اینتر را فشار دهید، ابزار شروع به دانلود و نصب مستقیم کروم می‌کند – بدون درخواست‌های مزاحم یا تنظیمات آزاردهنده. و به محض اینکه یک نصب کامل شد، می توانید نصب بعدی را بلافاصله شروع کنید. استیم، اسپاتیفای، دیسکورد – تعدادی از برنامه ها و برنامه ها را می توان به سرعت از این طریق نصب کرد.

نسخه:ساخت 22H2

اما صادقانه: چه جهنمی؟ حتی اگر هنوز نتوانم کل فرآیند راه اندازی را از طریق winget مدیریت کنم، نکته اصلی این است که این ابزار کاربردی مرا از شر کلیک های بی شمار و مهمتر از همه، بسیار آزاردهنده خلاص می کند. – و امیدوارم شما نیز در آینده.منبع

برای کاربران لینوکس، همه چیز کلاه قدیمی است. در اینجا، اکثر کاربران از ترمینال برای نصب برنامه‌ها برای همیشه استفاده کرده‌اند. اما برای من به عنوان یک کاربر اصلی ویندوز، این فرآیند تقریباً به جادو محدود می شود.

و در واقع، از سال 2020 یک ابزار کوچک عملی در ویندوز وجود دارد که دقیقاً چنین کارهایی را بسیار ساده می کند و اخیراً هنگام راه اندازی لپ تاپ جدید من جوراب های من را از بین می برد: بال ها.

بستر، زمینه:ویندوز، ویندوز 9x

آیا به تازگی به ویندوز 11 تغییر داده اید؟ سپس چند نکته عملی برای کمک به شما در شروع کار داریم:

ابزار مخفی ویندوز: winget کامل نیست، اما فوق العاده مفید است

عملکرد مفید را می توان مستقیماً از طریق ترمینال (خط فرمان) ویندوز 10 و ویندوز 11 استفاده کرد و از طریق هر نصب کننده مزاحم، خود را از فرآیند نصب آزاردهنده نجات دهید. اگر می خواهید مرورگر کروم را دانلود کنید، به سادگی دستور زیر را در خط فرمان تایپ کنید:

در Windows PowerShell، که می توانید از آن برای استفاده از winget نیز استفاده کنید، به نظر می رسد:

Google Chrome را به سرعت و به راحتی از طریق ترمینال نصب کنید – به لطف Winget مشکلی وجود ندارد (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

تفسیری از رابرت کوهلیک.

راه اندازی سیستم های جدید ویندوز: همه چیز با winget سریعتر است

هر بار یکسان است: من اکنون تقریباً یک کامپیوتر کاملاً جدید ویندوزی را در خواب نصب مجدد کامل انجام می دهم. Edge را راه‌اندازی کنید، Chrome را دانلود و نصب کنید، Chrome را مرورگر پیش‌فرض کنید و سپس هر بار یک برنامه را از وب دانلود کنید. Steam، Discord، Spotify، DaVinci Resolve، Affinity Photo – نرم افزارهای زیادی در کنار هم هستند.

ویندوز 10 و 11 مملو از عملکردها و میانبرهای جالب هستند – و حتی کاربرانی که از هر دو سیستم عامل برای همیشه استفاده کرده اند، گاهی اوقات ویژگی های کاربردی جدیدی را کشف می کنند. این همان چیزی است که برای من اتفاق افتاد که اخیراً می خواستم لپ تاپ جدیدم را راه اندازی کنم و فعالانه با ابزاری که قبلاً نمی شناختم به من کمک کرد.