از آنجایی که کارمندان از واتس اپ با تلفن های هوشمند خصوصی به جای تجاری استفاده می کردند، اکنون از ده ها بانک خواسته می شود که پرداخت کنند: دویچه بانک، کردیت سوئیس و سایرین باید هر کدام 200 میلیون دلار آمریکا بپردازند. در مجموع، نزدیک به دو میلیارد دلار آمریکا جمع می شود.

ایالات متحده: جریمه Massive Messenger تایید شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) پس از اعتراف بسیاری از بانک ها جریمه های گسترده ای را اعمال کرده است. یک دوجین موسسات اعتباری باید پرداختی بین 16 تا 200 میلیون دلار استطاعت داشتن. دویچه بانک در کنار سایر بانک های بزرگ به شدت آسیب دیده است. آنها باید هر کدام 200 میلیون دلار بابت رفتار نادرست کارمندان خود بپردازند.

پس زمینه جریمه هنگفت، پذیرش کارمندان توسط شرکت است ارتباط تجاری از طریق پیام رسان مانند WhatsApp، iMessage یا Signal با تلفن های هوشمند خصوصی. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، بانک ها به این ترتیب تعهد به مستندسازی تمام ارتباطات را دور زده اند. این یک سرپوش خواهد بود. برای تحقیقات رسمی بعدی احتمالی، ارتباط قطع شد.

بدتر از آن، در دادرسی مدنی در ایالات متحده آمریکا الف دسترسی متقابل به اسناد داخلی از طرفین درگیر مجاز است. اگر بانک ها نتوانند این را ارائه دهند، صلاحیت قضایی آینده تضعیف می شود (منبع: heise online).

نه فقط برای کارمندان دویچه بانک: نکات و ترفندهای WhatsApp.

پنالتی: دویچه بانک ضربه سختی زد

دویچه بانک، کردیت سوئیس و UBS باید بالاترین جریمه را بپردازند: هر کدام 200 میلیون دلار سررسید است. از دیگر بانک های بزرگ مانند بارکلیز کپیتال، بانک آمریکا، سیتی گروپ، گلدمن ساکس و مورگان استنلی نیز خواسته شده است که پرداخت کنند.

بانک های Jefferies و Nomura Securities International در حال آمدن هستند 80 میلیون دلار که کانتور فیتزجرالد باید 16 میلیون دلار بپردازد.