به این صورت هوشمندانه پول پس انداز می کنید

اگر برنامه‌ای را انتخاب کنید که در لیست است، شانس خوبی برای آن دارید بیمه درمانی شما هزینه ها را پوشش می دهد. به همین ترتیب، پزشک معالج شما به صلاحدید خود می تواند نسخه DiGA را برای شما صادر کنید، آن را به شرکت بیمه سلامت قانونی ارسال می کنید. مهم است که استفاده از DiGA برای تشخیص شما توصیه می شود. برای این منظور، برنامه ترک سیگار “Smoke Free” از ژانویه 2023 با نسخه در دسترس است (منبع: پورتال مطبوعاتی). با این کار می توانید تجربیات خود را در مسیر زندگی بدون سیگار ثبت کنید و در صورت تمایل به سیگار، نکات مفیدی دریافت کنید. علاوه بر این، این وظیفه شماست که یک اژدهای مجازی را زنده نگه دارید که حواس شما را از سیگار منحرف می کند.

در کنار موسسه فدرال داروها و تجهیزات پزشکی (BfArM) یک دایرکتوری برای DiGA پیدا خواهید کرد. با این انتخاب، می توانید مطمئن باشید که BfArM برنامه های کاربردی را از نظر امنیت، حفاظت از داده ها و اثربخشی بررسی کرده است. مرور کلی پیشنهادات دیجیتال را فهرست می‌کند، به عنوان مثال، برای مشکلات تنفسی یا گوارشی، برای قلب و سیستم گردش خون، برای بیماری‌های متابولیک، بیماری‌های روانی (افسردگی، اختلال هراس، اختلال خواب) و موارد دیگر. همچنین می توانید بر اساس پلتفرم (اندروید، iOS، برنامه وب) و همچنین بر اساس زبان و گروه های سنی فیلتر کنید.

با این حال، دریافت پشتیبانی از یکی از برنامه ها به طور مستقیم از شرکت بیمه سلامت نیز امکان پذیر است – اسناد درمانی توجیهی برای این کار مفید است. اگر توانسته اید با موفقیت از طریق شرکت بیمه سلامت درخواست خود را دریافت کنید، در نهایت این کار را خواهید کرد یک کد ارسال شدکه می توانید از آن برای دانلود رایگان اپلیکیشن مربوطه استفاده کنید.

از AOK تا Techniker: برنامه های پاداش از شرکت بیمه سلامت شما

از پیشنهادات تناسب اندام شرکت بیمه سلامت خود استفاده کنید

ردیابی تناسب اندام نیز در AOK جواب می دهد: شما 50 امتیاز جایزه در روز برای 10000 قدم یا نیم ساعت ورزش در روز نگه می دارید (منبع: AOK). تو می توانی تا 750 امتیاز در ماه جمع آوری کنید. سپس می توانید امتیاز را برای لوازم ورزشی یا اسباب بازی های کودکان پس بگیرید.

معمولاً راه‌های مختلفی برای دریافت مزایای مالی از شرکت بیمه سلامت شما وجود دارد: برای برنامه‌های سلامت، دوره‌های ورزشی یا ردیاب‌های تناسب اندام. ما به شما نشان خواهیم داد که از چه مزایایی می توانید استفاده کنید.

برنامه های سلامت دیجیتال: برنامه های بهداشتی با نسخه

می‌توانید به این برنامه‌های مورد تأیید دولت اعتماد کنید

به طور کلی آنها می توانند یارانه شرکت های مختلف بیمه سلامت vary: برای مثال، DAK Gesundheit در برنامه جایزه از خرید اپل واچ یا ردیاب تناسب اندام با 500 یورو پشتیبانی می کند. Continentale BKK 380 یورو و Bergische Krankenkasse 300 یورو است (اطلاعات بیشتر را می توانید در Krankenkassen.de بیابید).

همین امر در مورد پیشنهادات ورزشی نیز صدق می کند: نه تنها دوره های حضوری توسط بیمه سلامت پشتیبانی می شود، بلکه ساعت های آنلاین نیز پشتیبانی می شود. برای مثال، اشتراک در Gymondo نیز می تواند توسط بیمه سلامت پرداخت شود. در پلت فرم آنلاین شما برنامه های تمرینی و تناسب اندام متعدد ارایه شده.

علاوه بر برنامه های حمایت شده توسط ایالت، این فرصت را نیز دارید پیشنهادات آنلاین از شرکت بیمه سلامت شما برای درک یا دریافت پشتیبانی از برنامه های خارجی (منبع: Krankenkassen.de). فقط بررسی کنید که آیا شرکت بیمه سلامت شما برنامه های کاربردی سلامت خود را ارائه می دهد: بیمه DAK مربی تناسب اندام آنلاین و یک برنامه سردرد ارائه می دهد و هزینه های برنامه بدون سیگار “قهرمانان غیر سیگاری” پوشش داده می شود. از سوی دیگر، Barmer از برنامه‌های Pelvina که آموزش کف لگن را ترویج می‌کنند و 7Mind برای تمرکز بیشتر در زندگی روزمره پشتیبانی می‌کند.

آیا اغلب در بیرون فعال هستید؟ سپس ما برای شما ابزارهایی داریم که نباید در فعالیت های بیرون از خانه از دست بدهید:

احتمالاً قبلاً آنها را می شناسید برنامه های پاداش شرکت بیمه سلامت شما: علاوه بر چک های سلامت، فعالیت های ورزشی نیز پاداش می گیرند. با Techniker Krankenkasse می توانید 60000 قدم بدوید یا 40 کیلومتر دوچرخه سواری کنید و به سوالات تناسب اندام در برنامه TK-Fit ظرف 12 هفته پاسخ دهید تا 1000 امتیاز جایزه جمع آوری کنید (منبع: tk.de). اگر به اندازه کافی امتیاز جمع آوری کرده اید، می توانید برای مثال از آنها استفاده کنید برای دوره های سلامتی، سالن بدنسازی یا ردیاب تناسب اندام از گرو در اوردن.

اگر به دنبال ردیاب تناسب اندام مناسب برای خود هستید، ما در اینجا یک انتخاب مناسب برای شما داریم:

از ابتدای سال 2023، برگه بیماری شما به صورت دیجیتالی برای شرکت های بیمه سلامت ارسال شده است. شما می توانید در این مورد در ویدیوی ما بیشتر بدانید:

بازپرداخت بدون نسخه به این صورت است

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای انجام کاری برای سلامتی خود استفاده کنید. از سال 2020 می توانید از این به اصطلاح استفاده کنید “برنامه های سلامت دیجیتال (DiGA)” درخواست از بیمه درمانی خود (منبع: Verbraucherzentrale.de). بسیاری از برنامه ها شما را با یکی پشتیبانی می کنند سبک زندگی سالم و مناسب و آن را برای خود نگه دارید قرارهای مهم یا مصرف دارو در نمایش. همچنین اپلیکیشن‌های پزشکی وجود دارند که از شما در درمان بیماری و ارزیابی ارزش‌های بدن پشتیبانی می‌کنند. برای شناسایی پشتیبانی پزشکی، این برنامه ها معمولا دارای علامت CE هستند.

همانطور که می بینید، می توانید با استفاده از بیمه درمانی هوشمندانه در پول خود صرفه جویی کنید. فقط ببین کدوم برنامه های جایزه و تبلیغات بیمه درمانی شما ارائه می دهد. این معمولا به طور مستقیم و به راحتی در وب سایت یا در برنامه توضیح داده می شود. اگر قصد تغییر شرکت بیمه سلامت خود را دارید، نه تنها می توانید شرکت های بیمه انتخابی خود را از طریق وب سایت 0800-Krankenkassen.de مقایسه کنید، بلکه مستقیماً برای تعرفه مورد نظر خود ثبت نام کنید.

پشتیبانی مالی از ردیاب های تناسب اندام و ساعت های هوشمند