با استفاده از سرویس بازی ابری Stadia، گوگل سعی کرده است تا تقریباً در هر دستگاهی، بازی های بدون عارضه را بیاورد. این پروژه شکست خورد و اکنون در حال پایان است. اگر روی سخت افزار و بازی های Stadia سرمایه گذاری کرده اید، خوشحال باشید زیرا پول خود را پس خواهید گرفت.

گوگل Stadia را در ژانویه 2023 می بندد

چند سال پیش، گوگل Stadia را به عنوان یک سرویس بازی ابری راه اندازی کرد که به شما امکان می دهد بدون داشتن سخت افزار واقعی بازی، در بسیاری از دستگاه ها مانند تلویزیون، تلفن های هوشمند، تبلت و لپ تاپ بازی کنید. همه چیز از طریق اینترنت انجام شد و انتخاب بازی ها حتی خوب بود. این سرویس واقعاً مورد توجه قرار نگرفته است و آنچه قبلاً مشکوک بود اکنون در حال تبدیل شدن به واقعیت است. در 18 ژانویه 2023، Stadia رسماً بازنشسته خواهد شد (منبع: گوگل).

تا آن زمان، Google Stadia به طور معمول به کار خود ادامه می دهد و همچنان می توانید بدون هیچ مشکلی در روزهای تعطیل کریسمس و شب سال نو با آن بازی کنید. اما در 18 ژانویه 2023 تمام می شود و دوشاخه کشیده می شود. اگر سخت افزار یا بازی Stadia را خریداری کرده باشید، پول را پس خواهید گرفت. گوگل رسما این موضوع را تایید کرده است. با این حال، گوگل هنوز به طور دقیق نحوه بازپرداخت را فاش نکرده است. با این حال، پول باید تا 18 ژانویه 2023 بازپرداخت شود. اگر گوگل راهی را تعیین کرده است، باید آن را در پرسش‌های متداول رسمی اعلام کنید (سؤالات متداول را در Google بررسی کنید).

آنچه باید در مورد Google Stadia بدانید:

Google Stadia: هر آنچه که باید در مورد پلتفرم جدید بازی بدانید

Google هزینه های اشتراک را بازپرداخت نمی کند

در حالی که Google هزینه خرید سخت افزار و بازی Stadia را بازپرداخت می کند، هزینه اشتراک Stadia Pro را پس نخواهید گرفت. پس از همه، اشتراک ها اجرا شد و شما می توانید به همه بازی ها دسترسی داشته باشید. با این حال، اگر در 29 سپتامبر 2022 اشتراک Pro فعال دارید، می‌توانید بدون هزینه اضافی تا 18 ژانویه 2023 از آن استفاده کنید. بنابراین تا زمانی که دیگر برای خاموش شدن شارژی دریافت نمی شود و می توانید تا زمان خداحافظی به صورت رایگان از سرویس بازی ابری استفاده کنید.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.