سامسونگ به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری کم و بیش مهم را برای گوشی‌های هوشمند خود در فواصل زمانی معین توزیع می‌کند. اما این بار فرق می کند، زیرا سامسونگ بسیاری از حفره های امنیتی را می بندد که به عنوان بسیار خطرناک طبقه بندی شده اند و بسیاری از گوشی های هوشمند اندرویدی را تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین باید به محض ارائه آپدیت آن را نصب کنید.

سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ به‌روزرسانی مهم دسامبر را توزیع می‌کند

به طور معمول، سامسونگ به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری ماهانه را قبل از شروع یک ماه جدید آغاز می‌کند. در دسامبر فرق می کند. به روز رسانی دسامبر که شکاف های امنیتی مهم را برطرف می کند، اکنون با چند روز تاخیر برای اولین گوشی های هوشمند منتشر شده است. به گفته SamMobile، این امر باعث بسته شدن کامل سامسونگ می شود 93 آسیب پذیری. 67 مورد از این آسیب‌پذیری‌ها همه گوشی‌های اندرویدی و نه فقط گوشی‌های سامسونگ را تحت تأثیر قرار می‌دهند. 63 آسیب پذیری بسیار خطرناک اعلام شده است.

ابتدا، سامسونگ به‌روزرسانی ماه دسامبر را برای گوشی‌های هوشمند گلکسی S20 برای دانلود در دسترس قرار می‌دهد. اما همچنین به زودی برای بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های دیگر در دسترس هستند، زیرا بیشتر آسیب پذیری های امنیتی در اندروید 10، 11، 12 و 13 وجود دارد. بنابراین هرکسی که در چند سال گذشته یک گوشی یا تبلت سامسونگ خریده است تحت تأثیر قرار می گیرد و باید به محض در دسترس بودن به روز رسانی دسامبر را نصب کند.

شکاف‌های امنیتی بسیاری از بخش‌های مختلف سخت‌افزار و نرم‌افزاری که با آن بسته می‌شوند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل است که سامسونگ در ماه دسامبر نیز کمی بیشتر طول کشید تا بروزرسانی شود. مانند همیشه، عرضه به صورت موجی انجام می شود، به طوری که به روز رسانی ها به مرور زمان در دسترس دستگاه های بیشتری قرار می گیرد.

اندروید 13 همزمان عرضه خواهد شد

سامسونگ در حال حاضر دستش را پر کرده است، زیرا نه تنها به‌روزرسانی مهم دسامبر برای اولین گوشی‌های هوشمند توزیع می‌شود، بلکه عرضه اندروید 13 نیز در حال انجام است. سامسونگ مایل است تا قبل از پایان سال تمام گوشی‌های هوشمند گلکسی مربوطه را با اندروید 13 عرضه کند و در نتیجه برنامه را دو ماه کاهش دهد.